Clubhouse ‘un Doğrudan Etkileşimi Artıracak Yeni Özelliği “Wave Bar” Duyuruldu

Clubhouse ‘un Doğrudan Etkileşimi Artıracak Yeni Özelliği “Wave Bar” Duyuruldu

Clubhouse etkileşimi artırmak için yeni özelliği “Wave Bar” duyuruldu. Ekranınızın üstünde yer alacak bu özellik ile bağlantılarınızdan hangilerinin online (çevrimiçi) olduğunu görebileceksiniz ve wave atarak (onlara bildirim göndererek bir diğer deyişle el sallama hareketi göndererek) bağlantılarınıza sohbet edebileceğinizin bilgisini verebiliyor olacaksınız.

Ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi Wave Bar bir çeşit hikaye bölümü gibi ekranınızın üst bölümünde yer alıyor olacak ve el sallama hareketinin olduğu simgeye tıkladığında bildirim gönderebiliyor olacaksınız.

Basit bir şekilde arkadaşlarınıza wave atarak sohbete davet edebileceksiniz. Waveler özel sohbet odaları yerine sosyal sohbet odalarını başlatacak, böylece diğer arkadaşlarınızı ya da ardakaşlarınız kendi arkadaşlarını basitçe etiketleyerek sohbetlere dahil edebilecekler.

Tabi ki oluşan sosyal sohbet odalarınızı private yani özel sohbet odaları haline getirebilir ve izinsiz katılımları vs. engelleyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken de “lock” yani kilit butonunu kullanmanız olacak.

Etkileşimin artılacağı yeni bir özellik ve bu özellik sadece pasif dinleyiciler olan kullanıcıların da etkileşimini artıracak bir özellik. Siz de clubhouse kullanıyorsanız oldukça yararlı ve faydalı bir özellik olacak sizler için.

Clubhouse’ın artık yavaş yavaş popülerliğini kaybettiğini hatta Twitter Spaces özelliği gibi Clubhouse’ta bulunan özelliklerin diğer daha popüler sosyal platformlara geldiğini düşünürsek; bu özelliği kullanan kullanıcıların sayısının yeteri kadar olmadığı ile de karşılaşabilirsiniz.

Diğer bir yandan Clubhouse sosyal ağına yeni kullanıcıları eklemeye de devam ediyor; dolayısıyla kendini güncellemeye de devam etmesi sürdürülebilirlik açısından önemli adımlar.

Wave Bar şu anda IOS ve Android platformlarında beta testlerine katılan kullanıcılarla test edilmekte. Kısa zamanda da bir güncelleme ile tüm kullanıcılar için sunulması planlanmaktadır.