Hive Social Platformuna Yönelik İlgi Artıyor!

hive social

Twitter’ın Elon Musk’ın eline geçmesinden sonra her geçen gün Twitter kan kaybetmeye devam ediyor. Musk’ın çılgın planları, sebepsiz işten çıkarmalar, parayla satılan mavi tikler gibi çok sayıda hatalı kararları, Twitter benzeri birçok platformunda ortaya çıkmasına sebep oldu. Hive Social platformu da tam olarak bu kargaşadan beslenerek yükselen platformlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Elon Musk’ın hatalı kararları ve yönetim şekli yüzünden binlerce kullanıcı farklı platform arayışına girdi. Böylesine büyük bir ihtiyacın farkında olan bazı sosyal medya platformları da bu süreyi iyi değerlendirerek sivrilmeyi başardı. Hive Social, Mastodon, CounterSocial gibi çok sayıda sosyal medya platformu kullanıcı sayısını önemli ölçüde arttırdı.

Hive Social 2 Milyona Yaklaştı!

Hive Social 2 Milyon Kullanıcıya Ulaşmak Üzere 2019 senesinde kurulan Hive Social platformu, “Ben herkes için yaratıldım” sloganıyla yola çıktı. Twitter’daki sansasyonel haberlerden sonra tüm tasarımını değiştiren popüler platform, kısa süre içerisinde 1 milyon kullanıcıyı aştı. Kullanıcı sayısının iki milyona yaklaştığı Hive Social, hem ABD hem de Avrupa’da yaygınlaşmaya devam ediyor.

Yorumlar