Mark Zuckerberg, Whatsapp Üzerinden Gelir Elde Etmek İstiyor

Mark Zuckerberg, Whatsapp Üzerinden Gelir Elde Etmek İstiyor

META şirketinin kurucusu olan Mark Zuckerberg, Whatsapp’tan daha fazla yararlanmak ve kazanç elde etmek istediğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Zuckerberg yaptığı açıklamada Facebook, Instagram ve Whatsapp’ın ziyaretçi sayılarını açıklamıştı. Her ne kadar ziyaretçi sayıları artsa da gelir olarak ciddi bir kayıp içerisinde.

Aylık ziyaretçi sayılarını da açıklayan Zuckerberg Instagram’ın 2 milyar, Whatsapp’ın 3,71 milyar ve Facebook’un ise aylık 2,96 milyar ziyaretçi sayısına ulaştığını açıkladı. Özellikle META şirketi Whatsapp’a odaklanmış durumda. Whatsapp üzerinden gelir elde etmek isteyen Zuckerberg, çeşitli yollar deniyor.

Mark Zuckerberg, “Whatsapp ve Messenger İşimizin Temeli Olacak”

META şirketinin patronu Zuckerberg, Whatsapp ve Messenger’ın işlerinin temel direği olacaklarını ifade etti. Böylelikle bu uygulamalardan daha fazla gelir elde etmek için çalışmalara start verdi.

Zuckerberg her ne kadar Metaverse dünyasına ağırlık verse de istediği sonuca bir türlü ulaşamadı. Yeterli ilgiyi görmeyen Metaverse platformu ise milyarlarca dolarlık zarara sebep oldu. Bu olaydan sonra META şirketi de Whatsapp uygulamasına yoğunlaşmış durumda.