META, ABD Ordusunu Deşifre Etti

meta abd ordusu

Sosyal medya platformlarının çok büyük bir güç olduğu herkes tarafından biliniyor. Günümüz savaş stratejileri ve fikirleri dahi sosyal medya platformları sayesinde yön buluyor. Böylesine büyük bir gücü elinde bulundurmak isteyen ABD’de birçok sahte hesapla istediği gibi dünyayı şekillendirebiliyor. META şirketi de ABD bağlantılı olduğu tespit edilen birçok sahte hesabı ortaya çıkardı.

META tarafından elde edilen bilgilere göre ABD ordusu ile bağlantılı askerlerin, gerçek kimliklerini gizleyerek oluşturdukları sahte hesapları ifşa etti. Orduda yer alan birçok kişinin sahte hesaplarını tespit eden META, yayınlanan raporda da bunları belirtti.

Sahte Hesaplar Orta Doğu ve Orta Asya’yı Hedef Alıyor!

ABD ordusuna mensup olan kişiler tarafından oluşturulan sahte hesapların daha çok Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerini hedef aldıkları tespit edildi. Bilindiği üzere ABD’nin en çok faaliyet gösterdiği ve uğraştığı ülkelerde Orta Doğu ve Orta Asya’da yer alıyor. META yaptığı açıklamada ise bu kişilerin gerçek kimliklerin uzak, tamamen propaganda amaçlı oluşturulmuş hesaplar olduğunu ifade etti.

Yorumlar