META, Gizlilik Politikasını Değiştiriyor

META, Gizlilik Politikasını Değiştiriyor

Facebook ve Instagram’ın da dahil olduğu META kuruluşu yaptığı açıklamada, gençleri korumaya yönelik adımlar atacaklarını ifade etti. Her yaştan insanın özgürce dolaştığı bu sosyal medya platformlarında, gençlerin haklarını daha fazla korumak gerektiğini vurgulayan META, ek önlemler alarak gizlilik ayarlarında değişiklik yapma kararı aldı.

Milyonlarca insanın birbiriyle hızlı ve kolay bir şekilde iletişim kurmasını sağlayan bu uygulamalar, zaman zaman gençlerin, kötü niyetli kişiler tarafından suiistimal edilmesini sağlayabiliyor. Bu gibi olumsuz durumları azaltmak isteyen META şirketi de ek önlemler alınacağını duyurdu.

Instagram ve Facebook Önlemleri Arttırılıyor

Genç kullanıcıları korumak amacıyla META, yeni bir yenilikle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Alınacak olan bu tedbir ile kötü amaçlı kişilerin bu gençlerle iletişim kurması sınırlandırılacak. Ayrıca 16 yaşın altındakilere yönelik bu ek güvenlik politikası devreye girecek. Bu sayede artık 16 yaş altındaki çocukların görünürlüğü ve paylaşımları random bir şekilde gizlenecek. Yani bu kişiler 10 paylaşım yapıyorsa 7-8’i gizlenecek. Yeni algoritma sayesinde şüpheli görülen kişilerinde 16 yaş altındaki gençlerle iletişim kurmaları da engellenecek.