Metaverse ile İlgili Planlar Suya Düştü

metaverse

META şirket sahibi Mark Zuckerberg’in en büyük hayali olan Metaverse, ilk zamanlarda yoğun bir ilgiye sebep olsa da şimdilerde ise pek tercih edilmiyor. Bu durum Mark Zuckerberg’inde canını sıkmış durumda. Metaverse’de işler yolunda gitmeyince Zuckerberg’de tüm enerjisini daha fazla para getirecek olan Whatsapp ve Messenger üzerine verdi.

Zuckerberg tüm gücünü ve yatırımını Metaverse dünyasına aktarırken diğer projelerde de kayıplar yaşandı. Metaverse’e verilen bu önem ve yatırım karşılık bulmadı. Hayallerine bir süre ara verecek olan Zuckerberg ise Whatsapp ve Messenger üzerine yoğnulaştı.

“Whatsapp ve Messenger’dan Para Kazanacağız”

META şirketinin patronu Mark Zuckerberg, çalışanlarıyla bir araya gelerek şu ifadeleri kullandı. Zuckerberg, “Sürekli Metaverse ile ilgili konuşuyoruz. Ancak realiteye baktığımız zaman yazışma uygulamalarına daha fazla önem vermeliyiz. Whatsapp ve Messenger üzerinden çok daha fazla para kazanarak Metaverse için yeni bir kaynak oluşturacağız.” ifadelerini kullandı. Görünüşe göre Metaverse planları ve yatırımları tüm şirkete zarar verdi. Zuckerberg kötü giden tabloyu değiştirmek için yazışma uygulamalarına yöneldi.

Yorumlar