Telegram Premium Üyelere Yeni Özellikler Geldi

Dünya üzerinde her ne kadar en çok kullanılan yazışma uygulaması Whatsapp olsa da Telegram’ında çok ciddi kullanıcı sayısı var. Her geçen gün kullanıcı sayısını önemli ölçüde arttıran Telegram, yeni özellikleri de kullanıcılarıyla paylaşmaya başladı. Telegram Premium üyelere yönelik çıkartılan bu özelliklerden yararlanılabilmesi için belli bir rakam ödenmesi gerekecek.

Videolardaki Konuşmalar Metine Dökülebilecek

Telegram Premium kullanıcılarına sunulan en büyük avantajda budur. Artık paylaşılan videolarda yer alan konuşmalar, otomatik bir şekilde yazıya çevrilebilecek. Yapılan son güncelleme ile bu özellikten yararlanılabilmesi için Premium üye olmanız gerekiyor. Hatırlanacağı üzere Telegram’da sesli mesajlar metinlere dönüştürülebiliyordu. Yeni özellikle birlikte artık video içeriklerde metine dönüştürülecek.

Yalnızca Telegram Premium Üyeler Yararlanacak

Ayrıca gruplarda konular özelliği de devreye girdi. Buna göre 200’den fazla üyesi bulunan gruplarda farklı konuların konuşulabilmesi için ayrı odalar açılabilecek. Böylelikle grubun ana amacından da sapmaması sağlanacak. Son olarak Telegram yeni 12 farklı emojiyi de yayına aldığını duyurdu. Telegram tarafından yapılan bu değişiklikler oldukça olumlu karşılandı.

Yorumlar