Tumblr Erişim Yasağı Kaldırıldı

tumblr erişim yasağı kaldırıldı

Bundan üç gün önce Kuşadası Sulh Ceza Hakimliği tarafından Tumblr sosyal medya platformuna yönelik erişim yasağı getirilmişti. Büyük tartışma konusu olan bu karardan sonra Tumblr’da geri adım atarak uygulanan bu kısıtlama kaldırıldı ve Tumblr tekrardan yayın hayatına döndü. Tumblr erişim yasağı sebebiyle Tumblr kullanıcıları üç gün boyunca VPN’ler ile siteye erişim sağlayabiliyordu.

12 Kasım günü Tumblr yetkilileri yaptığı açıklamada, çıplaklık içeren unsurlara yönelik uyguladıkları sansür politikalarını tamamen kaldırdıklarını açıklamıştı. Tumblr tarafından alınan bu karardan hemen sonra ise Kuşadası Sulh Ceza Hakimliği 2022/3144 sayılı karar gereği Tumblr platformuna erişimi yasakladı.

Tumblr Politikasını Tekrardan Değiştirdi!

Tumblr’a yönelik uygulanan bu kısıtlamadan sonra Tumblr yetkilileri toplantı yaparak politikasında tekrardan güncelleme yaptıklarını duyurdu. Buna göre alınan kararda, çıplaklığa yönelik herhangi bir kısıtlama yapmayacaklarını ancak cinsel içerikli paylaşımların ise hemen kaldırılacağını söyledi. Öte yandan bu paylaşımlarda bulunan kullanıcıların hesapları da kapatılacak.

Tumblr tarafından alınan bu karardan sonra ünlü platforma yönelik “Tumblr erişim yasağı” da ilgili mahkeme tarafından kaldırılmıştır.

Yorumlar