Twitch Güvenlik Önlemlerini Arttırıyor

twitch istismar

Adı sık sık çocuk istismarlarıyla anılan ünlü sosyal medya platformlarından olan Twitch, bu kapsamda yeni önlemler alındığını duyurdu. Twitch platformuna 13 yaş altı çocukların girişini tamamen engellemek için birçok ek tedbirler alındı. Artık Twitch’te canlı yayın açabilmek için telefon numaranızın doğrulanmış olması gerekiyor. Bunun yanı sıra da birçok yeni güvenlik önlemleri alındı.

Çocuk istismarı konusunda başı dertten kurtulmayan Twitch, artık radikal önlemler alarak işleri sıkı tutmak istiyor. İlk olarak platforma 13 yaş altı girişlerin tamamen engellenmesi için çalışmalar başlatıldı. Bu kapsamda telefon doğrulaması, doğum tarihi zorunluluğu gibi birçok önlemler alındı.

280 Bin Çocuk Hedef Alındı

Son iki sene içerisinde tam 280 bin çocuğun hedef alındığı raporlarla kanıtlandı. Böylesine korkutucu bir durumla karşı karşıya kalan Twitch’e yönelik eleştirilerde sürüyor. Platforma 13 yaş altındaki çocukların katılmaması için sürekli ek önlemler çıkaran Twitch, son olarak da canlı yayın açılmadan önce numara doğrulaması yapılacağını duyurdu. Böylelikle bir nebze de olsa küçük çocukların canlı yayın açılmasının da önüne geçilmiş oldu.

Yorumlar