Vine Tekrar Açılıyor

Birkaç yıl önce kapatılan popüler sosyal medya platformlarından olan Vine, tekrar açılmaya hazırlanıyor. Hatırlanacağı üzere Vine platformu 2012 yılında ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyada birden popüler oldu. Hatta günümüz sosyal medya fenomenleri dahi Vine ile meşhur oldular. 6 saniyelik videolar paylaşmanıza olanak tanıyan Vine’ın tekrar açılması planlanıyor. Elon Musk ise mühendislerine Vine’ın kod yapısını incelemeleri için talimat verdi.

Elde edilen bilgilere göre Twitter’ı satın alan Elon Musk, Twitter mühendisleriyle bir görüşme yaparak sene sonuna kadar Vine’ı tekrar aktif hale getirmelerini istedi. Hatta birkaç gün önce Twitter’ın yeni patronu Elon Musk, Twitter üzerinden bir anket düzenledi. Bu ankette ise Vine’ın tekrar aktif edilip edilmemesini kullanıcılarına sundu. Ankete katılanların %70’i tekrar Vine’ı istediklerini belirtti.

Tiktok’u Piyasadan Kaldırmak İstiyor

Elon Musk’ın düşüncesine göre Vine tekrar cazibe merkezi olacak ve sektörde Tiktok’un tahtına oturacak. Musk tekrardan bu platformu aktif hale getirirse Tiktok’ta bu durumdan büyük yara alacak. Bu sayede Vine tekrar eski görkemli günlerine geri dönmüş olaca.

Yorumlar