Whatsapp Anket Özelliği Kullanıma Sunuldu!

Uzun bir süredir test aşamasında olan Whatsapp anket özelliği artık tüm kullanıcılara sunuldu. Bu özellikten yararlanmak için Whatsapp uygulamanızı güncellemeniz yeterli olacaktır. Whatsapp resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, grup sohbetlerinde kullanılmak üzere anket özelliğini devreye soktuklarını duyurdu. Buna göre artık Whatsapp gruplarında dilediğiniz gibi anket oluşturabileceksiniz.

Uzun bir zamandır test aşamasında olan özelliğin ne zaman herkesin kullanımına açılacağı merakla bekleniyordu. 2022 mayıs ayından beri test edilen özelliğin tüm açıdan denemelerinin yapıldığını ve artık tamamen kullanıma hazır olduğu da ifade edildi.

Whatsapp Anket Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır?

Whatsapp anket özelliği ile gruplarda herhangi bir soruyu şıklar ekleyerek anket yapabilirsiniz. Bu sayede grupta yer alan diğer kullanıcılarında fikirlerini öğrenmiş olacaksınız. Peki anket özelliği nasıl kullanılır?

Whatsapp anket özelliğini kullanabilmeniz için öncelikle Whatsapp uygulamanızı güncellemeniz gerek. Daha sonra grup konuşmanıza girerek mesaj yazdığınız bölümün sağ tarafında yer alan “ataç” görseline tıklayıp anket oluşturabilirsiniz. Bu özelliği yalnızca gruplarda kullanabilirsiniz.

Yorumlar