Whatsapp Ekran Görüntüsü Almak Yasaklanıyor

Uzun süredir gündemde olan konu nihayet son buldu. Alınan karar doğrultusunda bundan sonra Whatsapp uygulamasında “Bir kez görüntüle” olarak gönderilen görsellerin ekran görüntüsü alınmayacak. Gizliliğe aykırı olduğu gerekçesiyle böyle bir karar alındığını duyuran yetkililer

Milyonlarca insanın her gün düzenli bir şekilde kullandığı Whatsapp, her ay farklı bir yenilikle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Güvenliğe ve gizliliğe önem verdiğini her fırsatta dile getiren Whatsapp yöneticileri, gizliliğe ve güvenliğe aykırı gelebilecek tüm durumları ortadan kaldıracaklarını açıkladı. Bilindiği üzere kısa bir süre önce “Bir kez görüntüle” özelliği geldi. Buna göre karşı taraf bu özelliği seçtiğinde ve fotoğraf gönderdiğinde yalnızca bir defa açılabiliyor.

“Gizlilik ve Güvenlik İlkelerine Aykırı”

“Bir kez görüntüle” özelliğini gizlilik politikalarına uyması için hayata geçirdiklerini dile getiren yöneticiler, bu kapsamda ekran görüntüsü almayı da yasaklıyor. “Bir kez görüntüle” ile gönderilen içeriklerde artık ekran görüntüsü alınmayacak. Pek çok kişi bu haberi olumlu karşılayıp doğru bulsa da bazı kişilerde bu kararın çok gereksiz olduğunu dile getirdi.

Yorumlar