Whatsapp Grup Bildirimleri Kapatılıyor!

Whatsapp grup bildirimleri

Whatsapp yeni bir çalışma daha başlattığını tüm kamuoyuna duyurdu. Sinir bozucu olan Whatsapp grup bildirimleri artık kapatılacak. Alınan bu karar memnuniyetle karşılandı. Her zaman grup bildirimlerinden şikayetçi olan kullanıcılar, bu alanda bir çalışmanın yürütülmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Whatsapp Grup Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Normal şartlarda Whatsapp grup bildirimlerini manuel bir şekilde siz de kapatabilirsiniz. Ancak Whatsapp tarafından yapılan yeni bir güncellemede bu bildirimler artık otomatik bir şekilde kapatılacak. Bu yönde çalışmaların devam ettiğini açıklayan Whatsapp yetkilileri, çalışmaların şu an test aşamasında olduğunu da dile getirdiler.

Whatsapp gruplarının sessize alınması ise herkes için geçerli olmayacak. Bilindiği üzere Whatsapp’ta bir grupta en fazla 256 kişi yer alabiliyordu. Fakat yapılan son güncellemeyle birlikte bu sayı 1024’e çıktı. Whatsapp tarafından yapılacak olan bu yeni güncelleme ise yalnızca grup sayısındaki kişi sayısı 256 ve üzeri olan grupları kapsayacak. Yani bir whatsapp grubunda 256 kişiden fazla katılımcı varsa bu grubun bildirimleri otomatik bir şekilde sessize alınacak.

Yorumlar