WhatsApp Grupları Yeni Özelliklere Kavuşuyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp kişiler arasında olduğu kadar grupların iletişimleri içinde önemli rol oynamakta. Bu önemi gören WhatsApp gruplar için yeni işlevlere sahip olan Topluluklar özelliğinin duyurusunu yaptı.

Birden fazla gruba sahip olan ekipler için yönetmek büyük problem oluyordu.Topluluklar özelliği ile bu sorun çözülecek gibi duruyor. Topluluklar ile birden fazla grubu tek bir çatı altında toplayabilecek ve yönetebileceksiniz.

Bu özellikle beraber bir takım yeni özellikler geldi.

32 Kişiye kadar sesli sohbetler

Artık WhatsApp gruplarında sohbetler gelişiyor. 32 kişiye kadar sesli sohbetler geliyor. Bununla beraber sohbetleri yönetmek için yeni yönetici özellikleri geliyor.

2 GB’a kadar dosya paylaşımı

WhatsApp’ta dosya limitleri büyük problem yaşatıyordu. Yeni güncelleme ile birlikte 2 GB’a kadar dosya paylaşımı yapılabilecek

Emoji ile Tepkiler

Bir kullanıcı paylaşım yaptığında kullanıcılar genelde emojiler ile tepkiler veriyordu. Bu da büyük bir mesaj trafiğine yol açıyor ve bazı kullanıcılar bundan rahatsız olabiliyordu. Bunun yerine uzun zamandır beklenen emoji ile tepkiler geliyor.

Yöneticinin mesajları yönetebilmesi

WhatsApp gruplarının en büyük sorunlarından birisi mesajları yönetmek oluyordu. Çok kullanıcıya sahip gruplarda ortaya istenmeyen mesajların atılması büyük sorun olabiliyordu. Kullanıcının dışında kimse mesaja müdahale edemiyordu. Yeni güncelleme ile yöneticiler istenmeyen mesajları silebilecekler

Gruplar için güzel gelişmelerin olduğu özellikler ne zaman yayına alınacak bilinmiyor ama kısa sürede testlere başlanacağı düşünülüyor.

Yorumlar