Whatsapp Hacklendi! 500 Milyon Kişinin Verileri Çalındı

Whatsapp Hacklendi! 500 Milyon Kişinin Verileri Çalındı

Her geçen gün yeniliklerine yenilik katan ünlü mesajlaşma uygulaması Whatsapp, ciddi güvenlik açığından yararlanan bir hacker tarafından hacklendi. Dünyaca ünlü forum sitelerinden birinde açıklama yapan ünlü hacker, 500 milyon kişinin verilerini satışa çıkardı. Whatsapp’ın böylesine büyük bir açık vermesi sebebiyle milyonlarca insanın tüm bilgileri üçüncü kişilerin eline geçmiş oldu.

Dünyanın en büyük hacker forumlarından birinde satış ilanı açan hacker, tam 500 milyon kişinin verilerini satışa çıkararak tüm dünyayı şoka soktu. Açılan ilanda detaylardan bahseden hacker, elde ettiği veritabanında yalnızca kişilerin telefon numaralarının yer aldığını açıkladı. Bu haberle birlikte pek çok kişi derin nefes aldı. Telefon numaralarıyla birlikte yazışmalarda ele geçirilseydi o zaman tüm dünyada yer yerinden oynardı.

Türkiye’den 19 Milyon Kişinin Bilgileri Çalındı

Dünyadaki tüm ülkelerin datasını ele geçiren hacker, ülke ülke de ele geçirdiği verileri paylaştı. Yapılan açıklamada Türkiye’den de 19 milyon 638 bin kişinin bilgilerinin ele geçirildiğinden bahsedildi. Whatsapp tarafından henüz bir doğrulama gelmezken, satış ilanının hala aktif olduğu dikkatlerden kaçmadı.