Whatsapp Tarihe Göre Arama Özelliği Geliyor

whatsapp tarihe göre arama

Whatsapp yeniliklere doymuyor. Her geçen gün farklı yeniliklerle kullanıcılarının karşısına çıkan Whatsapp, şimdi de tarihe göre arama yapma özelliğini devreye sokmak için çalışmalara başladığını duyurdu. Whatsapp’ın yeniliklerinin duyurulduğu WABetaInfo tarafından yapılan açıklamada Whatsapp tarihe göre arama yalnızca IOS işletim sistemine sahip cihazlarda aktif olacağı duyuruldu.

Whatsapp tarihe göre arama özelliği için aslında bundan iki yıl önce çalışmalara başlanmıştı. Ancak araya giren farklı özelliklerin devreye alınması sebebiyle bu özelliğin aktif edilmesi ertelendi. Henüz Beta aşamasında olan özelliğin ilk etapta IOS kullanıcıları için hayata geçirileceği öğrenildi. Bu özellik sayesinde artık IOS kullanıcıları sohbetlerini tarihe göre arayabilecek.

Bazı IOS Kullanıcılarına Sunuldu

Whatsapp tarihe göre arama özelliğinin ilk etapta IOS kullanıcılarına sunulacağı duyuruldu. Hatta bazı IOS kullanıcılarına bu özellik tanımlandı bile. Beta aşamasında olan özelliğin kısa süre içerisinde tüm kullanıcılarda aktif edileceği ifade edildi. IOS işletim sistemi dışında aynı zamanda Whatsapp Web içinde tarihe göre arama özelliği devreye alınacak.

Yorumlar