Whatsapp Web Daha Güvenli Hale Geliyor

Şu sıralar Whatsapp Web güncelleme çalışmalarının beta sürümü test ediliyor. Birçok kullanıcı için Whatsapp güncellemeleri gelmiş durumda. Bu güncelleme ile artık Whatsapp daha güvenli hale geliyor.

Whatsapp web, kullanıcıların bilgisayar başında da daha rahat yazışmalarını sağlayarak çok büyük bir kolaylık sunuyor. Her ne kadar bu uygulama kolaylık sağlasa da diğer yandan ciddi güvenlik açıklarına da sebep oluyor. Bu durumu ortadan kaldırmak isteyen yöneticilerde yeni bir güvenlik protokolünü daha devreye sokuyor. Bundan sonra Whatsapp web, bir parolayla korunan yeni bir özellikle kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Beta Sürümü Devrede!

Whatsapp tarafından geliştirilen bu özellik şu an beta sürümünde. Buna göre artık Whatsapp Web kullanan kullanıcılar, uygulamaya giriş sağlayabilmek için parola belirleyebilecek. Böylelikle bilgisayar başında olmadığınız zaman tüm yazışmalarının güvende kalacak. Belirlemiş olduğunuz parolayı girerek tekrar Whatsapp Web’i kullanabileceksiniz. Henüz bu özellik tüm kullanıcılar için aktif edilmedi. Şu sıralar deneme aşamasında olan bu özellik, bazı kullanıcıların kullanımına sunuldu.

Yorumlar