Whatsapp Web İçin Arama Sekmesini Test Ediyor

Whatsapp mobil uygulamasında olan aramalar sekmesi bilindiği gibi masaüstü cihazlarda bulunmuyor. Cep telefonunuzdan arama geçmişini kolay bir şekilde görebiliyorsunuz fakat bu durum Whatsapp web üzerinden gerçekleştirilmiyor. Yani masaüstü bilgisayarlarda arama geçmişinizi göremiyorsunuz. Bu eksikliğin farkına varan yetkililer ise hemen çalışmaya başlayarak Whatsapp masaüstü içinde arama geçmişi oluşturuyor. Böylelikle geçmiş yazışmalarınızı kolay bir şekilde aratabilirsiniz.

Whatsapp Web her ne kadar kullanıcılara büyük kolaylık sağlasa da birçok özellik bakımından eksik olduğu pek çok kişi tarafından biliniyor. Özellikle güvenlik açısından Whatsapp Web oldukça sakıncalı görülüyor. Ancak yetkililer bu konu üzerinde de çalışıyor ve kısa zaman içerisinde bu problemi de ortadan kaldıracaklarını dile getirdiler.

Whatsapp Web Arama Geçmişi Görünecek!

Yapılan bu değişiklik ile birlikte artık Whatsapp kullanıcıları masaüstü bilgisayarlarından da arama yapma özelliğine sahip olacak. Bilindiği üzere masaüstü bilgisayarlardan Whatsapp Web üzerinden arama geçmişi yapılamıyor. Bu yüzden geçmiş aramalarınıza da kolay bir şekilde ulaşamıyorsunuz. Bu yenilik üzerinde çalışan Whatsapp’ın bu özelliği ne zaman devreye sokacağı ise henüz bilinmiyor.

Yorumlar