Whatsapp’tan Yeni Güvenlik Uygulaması Özelliği

WhatsApp en popüler mesajlaşma uygulaması olarak halen yerini koruyor. Bu alanda sürekli kendisini yenilemesi ve emniyetli bir kullanım sağlaması önem taşıyor. Son olarak yapmış olduğu karekod işlemi ile bu anlamda verimli bir işlem yapmadığı kanısına varan Whatsapp, web için kod doğrulama sistemini sunuyor. Güvenli kod uygulama işlemi ile anlık mesajlaşmanın uçtan uca şifrelenmesi sağlanmış oluyor. WhatsApp Web kullanıcıları için kod doğrulama özelliği getirdi. Bu özellikler sayesinde kullandığınız whatsapp hesabınızın gizli ve güvenilir olup olmadığını kontrol etme şansınız bulunuyor.

WhatsApp Web Kod Doğrulama Özelliği Nedir?

Whatsapp’ın yeni kod özelliği ile bağlantınızın gizli ve güvenilir olduğu ölçülmüş oluyor. 

  • Bu eklenti WhatsApp web her açıldığında çalışıyor.
  • Böylelikle uygulama her açıldığında bağlantıya yönelik gizli ve güvenilirlik kontrolü yapılmış oluyor. 
  • Bu işlem renklerle yapılıyor.
  • Kodların simgesi olarak Yeşil, Turuncu ve Kırmızı renkleri kullanılıyor.

Yeşil Doğrulama Kodu Ne Anlama Geliyor?

WhatsApp web sunucularında kullanılan yeşil kod, kod doğrulamasının başarılı ve bağlantının güvenli ve gizli olduğu anlamına geliyor. Yeşil renkteki kod bağlantı ile ilgili bir sorun olmadığını da kanıtlıyor.

Turuncu Doğrulama Kodu Ne Anlama Geliyor?

Whatsapp’ın turuncu doğrulama simgesi bir miktar sorun olduğu anlamına geliyor. Bu kodu alan kullanıcıların sayfasını yenilemesi gerekiyor. Bu hata yenilemenize rağmen devam ediyorsa WhatsApp web doğrulama eklentisini durdurmak gerekiyor.

Kırmızı Doğrulama Kodu Ne Anlama Geliyor?

Whatsapp web’de kırmızı doğrulama simgesini görüyorsanız güvenlik ile ilgili bir sorun oluştuğu anlaşılıyor. Bu kod bağlantınızın gizlilik ve güvenliği ile ilgili bir sorun oluştuğu anlamına geliyor. Bu durumda yapmanız gerekeni ise bağlantınızın güvenli ve gizli olup olmadığını kontrol etmeniz oluşturuyor.

Yorumlar