Facebook Avatar Destekli Profil Sistemine Geçebilir

Facebook Avatar Destekli Profil Sistemine Geçebilir

Facebook avatar destekli profil sistemine geçmek için çalışma yapıyor. Henüz geliştirilen bu özellik ile birlikte kullanıcılar avatar ekleyebilecek.

Günümüzün en popüler sosyal medya mecralarından birisi olan Facebook, Meta çatısı altında hizmetlerini sürdürüyor. Son dönemlerde metaverse ile ilgili çalışmalara imza atan sosyal ağ, bununla birlikte NFT içeriklerinin paylaşılabileceği bir sistem de geliştirmişti. Şimdi bir avatar sistemi üzerinde çalışan ekip, bu konuda önemli adımlar atmış durumda.

Facebook Avatar Uygulaması Geliştiriyor

Facebook, yeni denediği sistem ile beraber profil görüntüsü ve kapak görünümü ile ilgili önemli bir yeniliğe imza atıyor. Yapılacak olan çalışma ile beraber kullanıcıların kendine özel bir karakteri olması mümkün kılınacak ve bununla beraber bazı özellikler de sağlanacak. Öncelikli olarak Facebook’un avatar sisteminden söz edelim. Ekip, avatar sistemi sayesinde kullanıcıların kendine has bir avatarının olmasına imkan tanıyor. Bu sistem ile beraber kişi, kendi avatarını oluşturabiliyor ve ardından bu avatar ile beraber profilini şekillendirebiliyor. Avatar dışında artık farklı bir yeniliğe de imkan tanınacağı görülüyor.

Facebook Avatar

Facebook avatar sistemi ile beraber artık karakterler, farklı sahnelerde yer alabiliyor olacak. Yani avatara ek olarak arka plan eklenebiliyor olacak. Facebook profilindeki kapak görseline eklenecek olan bu yenilik ile birlikte kullanıcı, kendi karakterine yer verirken istediği bir sahneyi seçecek ve seçtiği sahnenin ardından güzel bir görünüm oluşturacak. Bu hesabın profiline giren kullanıcılar, bu görüntü ile karşılaşarak görüntüyü değerlendirebiliyor olacak.

Bu özellik ile ilgili şu bilgiyi de verelim ki kullanıcılar, karakter seçimi yaparken karakterin görünümünü de düzenleyerek farklı şekillere girebiliyor olacak. Örneğin karakter el sallayabilecek, poz verebilecek veya farklı davranışlar sergileyerek insanların karşısına çıkabiliyor olacak. Bu yeni özellik ile birlikte arka planlar konusunda da seçim hakkı tanınıyor. Facebook üyeleri, istediği bir arka planı seçerek karakteri bu sahneye yerleştirebilir. Bu şekilde ortaya güzel bir görüntü çıkar. Bu yeniliğin metaverse için başlangıç adımlarından biri olduğu düşünülüyor.