Facebook Yapacağı Değişiklik Sebebiyle Tepki Çekti

Dünyanın en çok tercih edilen ve en çok üyesi bulunan sosyal medya platformu olan Facebook, birtakım değişiklikler yapma kararı aldı. Bu değişiklikler arasında ise profil bölümünün kısıtlanması da yer alıyor. Buna göre Facebook, profillerde yer alan “Biyografi” kısmındaki bazı alanların kaldırılacağını duyurdu. Alınan bu karardan sonra binlerce Facebook kullanıcı bu karara tepki gösterdi.

Facebook uzun bir süredir kan kaybeden platformlar arasında yer alıyordu. Sürekli düşüş trendinde olan ünlü sosyal medya devi, birtakım kararlar almaya başladı. Bir süredir çeşitli yeniliklerle kullanıcılarının karşısına çıkan Facebook, şimdi de biyografi bölümünden bazı bilgilerin kaldırılacağını duyurdu.

Artık Profillerde Bu Bilgiler Yer Almayacak!

Facebook kullanıcı profillerinde birçok bilgi yer alıyordu. Kişinin okuduğu okul, mesleği, doğduğu şehir gibi çok sayıda farklı alanlar yer alıyor. Facebook’unda dahil olduğu şirket olan META, yaptığı açıklamada bu alanda bazı düzenlemeye gidileceğini söyledi. Buna göre artık “Siyasi görüş”, “Adres” ve “Dini görüş” alanları kaldırılacak. Bu işlemin ne zaman gerçekleşeceği ile ilgili ise bilgi verilmedi.

Yorumlar