Facebook Yorumlara Müzik Ekleme Özelliğini Getiriyor

Facebook kimsenin beklemediği ve eğlenceli gibi duracak olan yorumlara müzik ekleme özelliğini test ediyor. Bazı kullanıcılar yorum yapma alanlarında “Şimdi yorumlarınıza müzik ekleyebilirsiniz” şeklinde bir açılır menü bilgilendirmesi aldıklarını belirttiler.

Sosyal medya uzmanı Matt Navarra’nın paylaştığı bu görselden de görüldüğü üzere, artık facebook kullanıcıları yorumlarına sevdikleri sanatçılardan sevdikleri parçaları ekleyerek, insanların sevdikleri parçaları dinlemesini ve sanatçıları tanıtmasını sağlayabilecek.

Bu özelliğin tıpkı hikayelere şarkı eklemek gibi aynı özellikte olacağı bekleniyor. Yorum yapılan ekranda sağ tarafta bulunan müzik ikonuna tıklayıp şarkı arayabilecek, seçtiğiniz parçanın belirli bir bölümünü yorumunuza ekleyebileceksiniz. Bu sayede bazı şarkıları referans vererek daha çok etkileşim alabileceksiniz.

Facebook daha önce de müziklerle ilgili sevdiğiniz parçayı profilinize sabitlemeyi sağlayan özelliği hayata geçirmiş, fakat beklenen ilgi gelmeyince geri kaldırmıştı. Yorumlara müzik ekleme özelliğinin ise facebook kullanıcıları tarafından ne kadar sevileceği ise henüz bilinmiyor.

Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilir, kaldırılmasını istediğiniz içerik varsa bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar