Facebook’un Düzenlediği Anadolu Temalı Fotoğraf Yarışmasına Katıldınız mı?

Meta Türkiye (eski adıyla facebook) bu sene ikincisini düzenlediği Anadolu’nun 4 mevsimi adlı fotoğraf yarışmasına başvuruların başladığını duyurdu. Yarışmanın bu seneki konusu: “Çevre Kirliliği ve İklim değişikliğinin Anadolu’daki etkileri”. Meta Türkiye’nin FOTON (Fotoğraf Organizasyonları Derneği) ve İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) iş birliği ile hayata geçirdiği yarışmanın son başvuru tarihi 17 Mart 2022.

Dereceye giren fotoğraflar 3 milyondan fazla takipçisi olan Facebook Türkiye sayfasının kapak fotoğrafı olmaya ve 2-22 Nisan tarihleri arasında Müze Gazhane İklim Müzesi’nde VR Sergisinde yayınlanacak.

Facebook App yayınladığı gönderide, “Çevre kirliliğinin ve iklim değişiminin Anadolu’daki etkilerini yansıtan fotoğrafınızla yarışmaya başvurun. Müze Gazhane İklim Müzesi’nde hayata geçireceğimiz VR sergisinde fotoğrafınız yer alsın.” şeklinde açıklama yaptı. Gönderiye buradan ulaşabilirsiniz.

Facebook geçtiğimiz yıl yaptığı yarışmada ülkenin çeşitli yerlerinden fotoğrafçıların çektiği fotoğrafları kapak fotoğrafı olarak paylaşmıştı. Başvurular 1 Mart’ta başladı ve Sonbahar, Kış, İlkbahar, Yaz olmak üzere 4 ana kategoriden oluşuyor. Katılımcılar birden fazla kategoriye başvurabilecek.

Çevre kirliliği ve iklim değişikliğinin Anadolu üzerindeki etkilerine dikkat çekecek olan yarışmanın jürisinde; İBB Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Abbas, Fotoğraf Editörü Mesude Bülbül, Fotoğraf sanatçısı Sami Uçan, Foto Muhabiri Cem Kıvırcık ve Fotoğraf Sanatçısı Tanın Helvacı gibi Fotoğrafçılık sanatında tanınan isimler yer alıyor.

Fotoğraflarla çevre kirliliğinin ve iklim değişikliğinin Türkiye üzerindeki etkilerine dikkat çekmeyi amaçlayan yarışmanın jürisinde ise İBB Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Abbas ve Fotoğraf Editörü Mesude Bülbül, Fotoğrafçı Sami Uçan, Foto Muhabiri Cem Kıvırcık, Fotoğrafçı Tanın Helvacı gibi fotoğrafçılık alanında tanınmış isimler yer alıyor.

Detaylı bilgi ve başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.

Sosyal medyadan haberlerin gerisinde kalmamak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar