META Şirketi de İşten Çıkarmalara Hazırlanıyor!

Facebook ve Instagram’ın bağlı olduğu şirket olan META, işten çıkarmalara hazırlanıyor. Wall Street Journal tarafından yapılan açıklamada işten çıkarılacakların sayısının binleri bulması bekleniyor. Elde edilen bilgilere göre 9 Kasım Çarşamba günü çalışanlara işten çıkarılacağı ile ilgili bilgi maili gönderilecek. Hangi çalışanların işten çıkarılacağı ise şimdilik meçhul. Twitter’dan sonra META şirketinin de böyle bir karar alması akıllarda soru işareti bıraktı.

Seyahatler İptal Ettirildi

Şirket yetkililerinin bu hafta zorunlu olmadığı müddetçe seyahate çıkmamaları bildirildi. Bu haberin doğrulanması durumunda binlerce kişinin tek bir gün içerisinde işsiz kalması bekleniyor. META’da çalışan toplam 90 bin kişi yer alıyor. Bu çalışanların ne kadarı işten çıkarılacak henüz netlik kazanmış değil.

Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada bu tür işten çıkarmaların yaşanabileceğinin de sinyallerini vermişti. 2023 yılı büyüme planlarına ilişkin açıklamasında pek umutlu konuşmayan Zuckerberg, 2023 senesini az bir kayıpla atlatacaklarını ifade etmişti. Buna göre Facebook ve Instagram başta olmak üzere diğer platformlarda da küçülmeye gideceklerinin sinyalini vermiş oldu.

Yorumlar