Metaverse Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg tarafından hayata geçirilen Metaverse, kısa zamanda popüler olmuş ve adeta ziyaretçi akınına uğramıştı. Facebook’un resmi şirketi Meta tarafından hayata geçirilen bu proje ilk zamanlarda oldukça iyi gidiyordu. Fakat son zamanlarda Metaverse’e yönelik ilgide çok ciddi azalmalar meydana geldi. Analistler ise yaptıkları açıklamada Metaverse platformunu “tren enkazı” olarak yorumladı.

Daha çok filmlerden gördüğümüz sanal dünya, Mark Zuckerberg tarafından hayata geçirilmişti. Matrix gibi filmlere dahi konu olan sanal dünya sayesinde artık gerçek dünyadan uzaklaşıp sanal dünya içerisinde yaşanacaktı. Metaverse projesi bu amaçla hayata geçirildi ve ilk zamanlarda milyonlarca insanın akınına uğradı. Fakat son verilere göre bu bağlılık son buldu ve Metaverse platformuna yönelik olan ilgi inanılmaz seviyelere düştü.

Son 4 Senenin En Düşük Seviyesinde

Metaverse projesi hayata geçirildiği 2018 yılından beri en kötü zamanlarını yaşıyor. Yaklaşık %24 kayıp yaşayan Metaverse projesi son 4 senenin en düşük seviyesine geriledi. Yaşanan bu düşüşlere karşı Zuckerberg’in ne tür önlemler alacağı ise merak konusu.

Yorumlar