En Popüler 6 Sosyal Medya Analiz Aracı

En Popüler 6 Sosyal Medya Analiz Aracı

Sosyal medyayı kullanmak günümüzde artık kaçınılmaz hale geldi. En etkin, en popüler sosyal medya analiz araçları ise sosyal medya kullanıcılarının, influencerların ya da işletme hesabına sahip olan kullanıcıların merak ettiği bir konu haline geldi. Bu yüzden günümüzde kullanılan en popüler, en etkin, ücretli ve ücretsiz sosyal medya araçlarını ve bazı özelliklerini burada bulabilirsiniz.

1-Meta Business Suit

En popüler analiz araçlarının başında tabi ki Meta Business Suit geliyor. Bu araçla facebook ve instagram hesaplarınızın erişim, etkileşim, büyüme vb. oranlarını takip edebilir, takipçi kitleleriniz hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Sayfalarınıza gelen mesajları, beğenileri, yanıtları, etkileşim ve bildirimleri tek bir merkezden yönetebilirsiniz.

Ayrıca gönderi ve hikaye yayınlayabilir ve ya daha sonra paylaşmak üzere planlayabilirsiniz. Bu gönderilerin istatistiklerini kontrol edebilirsiniz.

Ücretsiz olarak yapılan bu özelliklere ek olarak, belirli bütçe ve ücrete bağlı olarak gönderileri öne çıkarabilir, etkileşim oranlarını arttırabilir ve hedef kitlenizin büyümesini sağlayabilirsiniz.

Tüm araçlar sekmesinde ise, içerik stüdyosuna erişebilir, işletme akışını görebilir, hesaplarınıza yönetici ekleyebilir ve onları yönetebilir, fatura ve reklam ayarlarınızı yönetebilir, analiz, istatistik gibi raporlara ulaşabilir ve verdiğiniz hizmetlere dair ayrıntılı analizlere erişim sağlayabilirsiniz.

Meta Business Suit’e ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.


2-Creator Studio

Creator Studio, Facebook ve Instagram hesabınıza ait erişim, tıklama ve gönderilerinize ait özel istatistikler sunar. Ayrıca bu aracın ana ekranından birden fazla hesaplarınızda paylaşım yapabilir, canlı yayın başlatabilir, sayfalarınıza ait tavsiyeler alabilir, para kazanma ayarlarını güncelleyip gelir elde edebilir, son 1 hafta ve 28 güne ait istatistiklerinizi görebilirsiniz. Eğer içerik üretmekte sorun yaşıyor ve ilham arıyorsanız, sağ tarafta bulunan ilham alabileceğiniz gönderilere bakıp fikir edinebilirsiniz.

Çok kapsamlı olan bu araçta, para kazanma araçlarını ayarlayabilir, yaratıcı araçlar edinebilir, içerik kütüphanesinden gönderileriniz için ayarlamalar yapabilir, dosya yönetimi yapabilir ve tabi ki ilgili istatistikleri edinebilirsiniz.

Detaylı bilgilere ve analizlere erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.


3-Toolzu – Sosyal Medya Analiz Aracı

Bu analiz aracının aylık 4$ üyelik ücreti var. Fakat ücretsiz versiyonu ile hesabınızın etkileşim oranını, aylık paylaşım oranını, en popüler paylaşım günlerini kontrol edebilirsiniz.

Ücretli versiyonunda ise onlarca servis ve araçları kullanarak daha fazla takipçiye erişebilir ve hesabınızın etkileşim oranlarını arttırarak, hesabınızın organik şekilde büyümesini sağlayabilirsiniz. Onlarca araçtan fotoğraf düzenleme, fotoğrafa yazı ekleme, kırpma, boyut sıkıştırma; hashtag oluşturma, en iyi hashtagleri bulma; profil analiz etme ya da profil ismi oluşturma gibi araçları kullanabilirsiniz.

Toolzu’nun en dikkat çekici özelliği ise, istediğiniz bir sosyal medyaya ait profilden video ve görselleri indirebilmeniz. Tabi bunun için içeriklerini indirmek istediğiniz profilin herkese açık olması gerekiyor. Bunun için gerekli alana indirmek istediğiniz içeriğin linkini (bağlantı adresini) yazmanız gerekiyor.

Profil analiz bölümünde ise analizini görmek istediğiniz profilin en çok beğenilen, yorum alan ya da görüntülenen içeriklerini görebilir, haftalık paylaşım oranını, en çok kullanılan hashtaglerini ya da en çok kullanılan kelimelerini görebilirsiniz.

Toolzu’ya buraya tıklayarak erişebilirsiniz.


4-TrendHero

Bu analiz aracında ise 4 farklı üyelik paketi ve aylık ya da 6 aylık ödeme seçenekleri bulunuyor.

Ücretsiz versiyonda hesabınızın belirli analizlerine ulaşabildiğiniz gibi, Influencer etkileşim oranlarına, takipçi artış oranlarına ve favorilere erişebilirsiniz.

Yorum kontrolleri, içerik analizleri, bahsedilme analizleri ve diğer özellikler için ise hesabınızı yükseltmeniz gerekiyor.

TrendHero’ya buraya tıklayarak erişebilirsiniz.


5-Squarelovin Sosyal Medya Analiz Aracı

“Sosyal içeriklerinizi etkileyici deneyimlere dönüştürün” sloganıyla kullanılan bu analiz aracında ise üç tip üyelik ve 2 farklı ödeme döngüsü mevcut. Yıllık ödeme döngüsünde iki aylık tasarruf etmek mümkün.

Ücretsiz versiyonu kullanarak haftalık analiz raporları alabilir, storylerin (hikayelerin), içeriklerin ve sayfanın erişim, büyüme ve takipçi oranlarına erişebilirsiniz. Bir facebook hesabına bağlı instagram hesabınızı ekledikten sonra, hesabınıza ait etkileşim oranları, en iyi paylaşım zamanları gibi analizlere erişebilirsiniz.

Ücretli versiyonlarda ise paylaşım detayları, hikaye detayları, profil aktiviteleri, kitleniz, haftalık analizler ve daha fazla bilgiye erişim sağlamanız mümkün. Squarelovin için buraya tıklayabilirsiniz.


6-SocialBlade

Bu analiz aracının en güzel yanlarından biri Youtube, Twitch, Dlive, Facebook, Tiktok, Twitter, Instagram ya da Dailymotion hesaplarına ait analizlere erişebiliyor olmanız.

Çok kapsamlı olan bu analiz aracında ayrıca, sosyal medyalara ait hesapları kıyaslayabilirsiniz. Yani bir işletme rakibi olan bir işletmenin hesabıyla kendi işletme hesabının karşılaştırmasını yapabilir. Tabi ki bu özellik şu anda sadece Twitter, Twitch ve Youtube hesapları için geçerli.

Sitede bulunan compare kısmına tıkladıktan sonra gelen ekranda karşılaştırma yapılacak sosyal medya seçimini yapmalı, ardından ilgili kullanıcı adlarını, ilgili alanlara yazmalısınız.

Aynı zamanda bu analiz aracını kullanarak danışmanlık alabilir, o sosyal medyaya ait en etkin kullanıcıları görebilirsiniz. Ücretsiz kullanımla birlikte 5 farklı üyelik seçeneği bulunan bu platformda aylık ya da yıllık ödeme yapmak mümkün.

SocialBlade için buraya tıklayabilirsiniz.


Tabi ki güvenmediğiniz platformlara kullanıcı adınız ve parolanız ile giriş yapmamanız hesabınızın güvenliği açısından oldukça gerekli. Dilerseniz sosyal medya analiz araçlarını kullanmadan önce, geçici mail adresleri ile üyelik açıp daha sonra kendi hesabınızla kullanıma başlayabilirsiniz.

Bu konu hakkındaki görüşleriniz, bizim için değerli. Aşağıda bulunan yorum kısmından fikirlerinizi belirtebilir, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.