Temiz Kağıdı Olmayana Tinder Yok!

Birçoğumuz Tinder ‘ı biliyoruz. Bilmeyenler için Tinder bir arkadaş eşleşme uygulaması; kimisinin ömürlük aşkını, kimisinin gecelik aşkını bulduğu.

Her uygulama gibi Tinder da standart bilgileriniz ile üyelik kaydı oluşturabiliyorsunuz. Bunlar doğrulanmış mail adresiniz ve telefon numaranız gibi bilgilerdi. Şimdi ise uygulamaya kullanıcıların eşleştikleri kişinin sicilinin temiz olup olmadığını öğrenmesini sağlayacak yeni bir özellik geliyor.

Daha Güvenli Olacak

Online arkadaşlık uygulamaları son dönemlerde her şeyin dijitale taşınmasıyla daha bir önemli noktaya ulaştı. Pandeminin etkisiyle de insanlar artık dışarda buluşmalar yerine çevrimiçi buluşmalara yöneldi. Bu uygulamalardan popüler olan Tinder da bu süreci daha güvenli bir hale getirebilmek adına bu adımı attı. Bu sayede kullanıcılar eşleştikleri kişilerin geçmiş dönemlerinde yüz kızartıcı suçu, tutuklaması, mahkumiyeti ve ya şiddet içeren davranışları olup olmadığını görebilecek. Böylelikle uygulama, kullanıcılara hem çevrimiçi hem de gerçek dünyada kimlerle görüşmelerinin güvenli olup olmadıklarına yardımcı olacak.

Hizmetler Yaygınlaşacak

Tinder, bu özellik için yani sabıka kaydı kontrolü yapabilmek için bir çatı şirketi olan Match Group un 2021 de satın aldığı ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Garbo ile gerçekleştirecek. Bu hizmet için iki farklı alt hizmetin olacağı birinin kısıtlı olup ücretsiz; diğerinin ise kapsamlı olup ücretli olacağı yönünde ve bu kapsamlı hizmet için de 2,50 ABD Doları karşılığında gerçekleştirilebileceği Match Group tarafından açıklandı.

Match Group tarafından gelen bir diğer açıklamada da bu hizmetlerin Match ve OkCupid gibi diğer arkadaşlık uygulamalarına da geleceği ve ilerleyen dönemlerde bir çok arkadaşlık uygulaması için standartlaşacak bir hizmet olacağını açıkladı.

Yorumlar