Trump Kendi Sosyal Medyasını Kurdu !

ABD eski başkanı Donald Trump geçtiğimiz aylarda kendi sosyal medya benzeri iletişim ağını kuracağını açıklamıştı. Başkanlık seçimini Joe Biden’a kaybeden Donald Trump; yaptığı açıklamalar sonrasında Washington DC’de olayların patlak vermesine neden olmuştu. Bu olaylarda kongre binası işgal edilmiş, 4 kişi hayatını kaybetmiş, 14 polis yaralanmış ve 52 kişi gözaltına alınmıştı.

Bu olaylar sonrasında Trump Twitter, Facebook ve Instagram’da engellenmişti. Daha sonrasında kışkırtıcı açıklamalarının devam etmesi nedeniyle Twitter Trump’ın hesabını kalıcı olarak askıya almıştı. Facebook ve YouTube da, çok geçmeden Trump’ın hesaplarını askıya almıştı.

İşte bunlar yüzden kendi sosyal medya platformunu kuracağını aktaran Trump, bunu bir bakıma yaptı. From the Desk of Donald J. Trump” (Donald J. Trump’ın Masasından) adlı sitede kullanıcılar, gönderileri beğenebilecek ve kendi diğer sosyal medya hesaplarında (Twitter ve Facebook gibi) paylaşabilecek. Ayrıca Trump’a resim, video ve mesaj gönderebilecek.

“Özgürce ve Güvenli bir Şekilde Konuşulacak Bir Yer”

Donald Trump yaptığı açıklamada yeni platformu: “Özgürce ve güvenli bir şekilde konuşulacak bir yer” olarak tanımladı.

Direkt olarak buradan erişebileceğiniz platformun ana sayfasında şimdilik Donald Trump’ın kendi mesajları ve gönderileri mevcut. Platform Trump destekçileri hariç kullanıcı ilgisini çekmese de, Trump’ın yeniden aday olmayı düşündüğü açık.


Sosyal medyaya dair son haberlerden haberdar olmak ve güncel kalmak için bizi Instagramdan takip edin !

Yorumlarınızı altta bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilir, kaldırılmasını ya da eklenmesini istediğiniz içerik varsa bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar