Twitch Siber Saldırıya Uğradığını Doğruladı! Kullanıcıların Gelirleri Ortaya Çıktı!

Twitch hacklendi

Standart web siteleri gibi sosyal medya platformları da siber saldırılara uğruyor. Sahip oldukları bilgilerin son değerli olması sebebiyle sosyal medya platformları bilgisayar korsanlarının 1 numaralı hedefi durumunda.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Facebook bir erişim sorunu yaşamış ve hemen ardından siber saldırı dedikoduları gelmişti. Facebook tarafından yapılan açıklamada bir yapılandırma sorunu olduğu ve herkesin bilgilerinin güvende olduğu açıklandı. Ancak bir Amazon ürünü olan Twitch için durum o kadar iç açıcı değil.

Birkaç gün öncesinde bir bilgisayar korsanı Twitch platformu hakkında önemli bilgiler sızdırdı. Başarılı bir hacker hamlesi ile Twitch platformuna siber saldırıda bulunan korsan platformda bir müşteri listesi, kaynak kodu ve yayınlanmamış oyunların olduğunu iddia etti.

Twitch Siber Saldırıyı Kabul Etti!

İnternet üzerinden paylaşılan bu bilgiler ve ortaya çıkan söylentiler Twitch hacklendi dedikodusunu da beraberinde getirdi. Twitch kullanıcıları ortaya atılan iddiaların gerçekliğinin araştırırken Twitch olayın büyümesini engellemek adına bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada bir siber saldırı olduğunu ve Twitch hacklendi söylentilerinin doğru olduğunu açıkladı. Hasarın ne boyutta olduğunu araştırdıklarını da sözlerine ekledi.

Twitch hacklendi

2019 Senesinin En Çok Kazananları Sızdırıldı

Bilgisayar korsanız tarafından sızdırılan belgeler arasında 2019 senesindeki Twitch yayınları arasında en yüksek geliri elde eden 25 kullanıcının listesi de yer alıyor. Bu listeye göre yayıncılar son derece süt düzeyde yıllık gelirlere ulaşmış durumda.

Sızdırılan belgelerdeki listede zirveyi CriticalRole isimli kullanıcı alıyor. Dungeons & Dragons oyunu seslendirme sanatçıları arasında da yer alan CriticalRole 2019 yılı boyunca 9,6 milyon dolar elde etmeyi başarmış. Kanadalı yayıncı xQcQw de 8,4 milyon dolar ile çok yüksek bir kazanç elde etmiş durumda.

Listede 1 Türk Var!

Herkes tarafından konuşulmaya başlanan Twitch hacklendi dedikodusu sonrası gözler bir anda listeye döndü. Listede 1 Türk Twitch kullanıcısının da bulunması herkes için ilgi çekici oldu. HasanAbi kullanıcı adını kullanan Türk asıllı Hasan Doğan Piker listenin 13. sırasında kendine yer buldu. HasanAbi 2019 yılını 2,8 milyon dolar gelirle kapamayı başaran önemli bir Twitch yayıncısı.

Yorumlar