WhatsApp Facebook Özelliği Getirdi

WhatsApp Facebook Özelliği

WhatsApp Facebook özelliği ile birlikte kullanıcıların daha fazla ayrıcalığa sahip olmasına imkan tanıyor. Peki yeni özellik ne? Detaylar haberimizde.

Sohbet yazılımı WhatsApp, ilk olarak farklı bir şirket tarafından geliştirilip sonrasında Facebook tarafından satın alınmıştı. Günümüzde Meta çatısı altında bulunan WhatsApp, dünya genelinde en çok kullanılan sohbet uygulaması olarak yer alıyor. WhatsApp, zaman zaman yeniliklerle kendini daha da geliştiriyor. Son olarak gelen yenilik kullanıcıların tepkisini daha iyi ortaya koymasını sağlayacak gibi duruyor.

WhatsApp Facebook Özelliği Resmî Olarak Duyuruldu

WhatsApp, yeni özelliği ile beraber aralarında sohbet eden üyelerin yeniliğe kavuşmasına imkan tanıdı. Meta’nın sahibi olduğu Mark Zuckerberg, geçtiğimiz gün Facebook’ta yaptığı paylaşımda “Reactions on WhatsApp start rolling out today” mesajını paylaşmıştı. Yani artık WhatsApp’ta emojilerle tepki vermenin mümkün hale geldiğini belirtmişti. Bu haber ile beraber kullanıcılar artık WhatsApp’ta istediği bir mesajın üzerine gelerek emoji ile tepki verebiliyor olacak. Örneğin bir kullanıcı sohbette mesaj attığında o mesajın üzerine gelip emoji eklenebiliyor. Eklenen tepki, mesajın altında görünüyor. Bununla beraber toplamda kaç tepki verildiği de yazıyor.

WhatsApp Facebook Özelliği

Android ve iOS üzerinde kullanılabilen yeni WhatsApp özelliği için detaylı bir bilgi vermek gerekirse kullanıcılar 6 farklı emojiyle tepki verebiliyor. Bu emojiler kalp, tamam, gülme, şaşırma, üzgün ve destek olarak açıklanabilir. Bununla birlikte açıklanan diğer detaylar arasında mesajlara yalnızca bir adet tepki eklenebildiği de belirtilmiş durumda. Yani kullanıcılar tek bir mesaja tek tepki verebilecek. Birden fazla emoji ekleyemeyecek.

WhatsApp Facebook özelliği ile beraber insanların tepkiler vermesine imkan tanıyor. Bu özellik ile birlikte emoji ile mesaj atmanın önüne geçilirken aynı zamanda kaybolan mesajlar için de tepkiler kullanılabiliyor olacak. Kaybolan mesajlara eklenen tepkiler mesaj kaybolduğunda kaldırılacak. Bir diğer açıklanan özellik tepkilerin sayısının ve emojilerin gizlenemeyeceği olarak yer alıyor. Yani verilen toplam tepki ile birlikte verilen emojiler görülebilir olacak. Görsellerde genel olarak bu özelliğin gruplarda kullanıldığı görünüyor. Yani özelliğin özel mesaj sisteminde çalışıp çalışmayacağı bilinmiyor. Kullanıcıların test etmesi gerekiyor.

Yorumlar