WhatsApp Odak Modu Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp Odak Modu Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp odak modu özelliği ile beraber kullanıcılar için yeniliğe imza atıyor. Yeni özellik ile birlikte kullanıcıları neler bekliyor olacak?

Meta şirketine bağlı olan sohbet uygulaması WhatsApp, günümüzde en çok kullanılan sohbet yazılımı olarak da bizlerin karşısına çıkıyor. Hem mobil hem de masaüstü platformlarda insanlara en iyi hizmeti sunmaya aday bir uygulama olan WhatsApp, bununla birlikte zaman zaman yaptığı güncellemeler ile insanların dikkatini çekmeyi başarıyor. Bu sefer odak modu ile ilgili bir güncellemeye yer veren ekip, kullanıcıları yeniliklerle buluşturuyor.

WhatsApp Odak Modu Özelliği Geliştiriliyor

WhatsApp, yeni özellik ile birlikte kullanıcıların gereksiz bir şekilde rahatsız edilmesini önlemek istiyor. Yeni özelliğe göre artık ayarlarda odak modunu paylaşma butonu olacak. Eğer bu seçenek aktif olur ise diğer kullanıcılar, özelliği aktif eden kullanıcının sohbetine girdiğinde bir bildirim mesajı ile karşılaşacak. Bu mesajda kişinin rahatsız etmeyin modunda olduğu belirtilecek. Bu şekilde kullanıcılar, ister mesaj atabilecek ister atmayacak. Kısacası odak modu, kişilerin sıklıkla rahatsız edilmesini önlemeyi amaçlıyor ve bunun için karşı tarafa bilgi gönderiyor.

WhatsApp odak modu

WhatsApp’a bunun yanı sıra yasaklanmaya karşı itiraz etme özelliği de eklendi. Bu özellik ile beraber WhatsApp hesabı yasaklanan bir kullanıcı, alınan bu karara itiraz edebiliyor olacak. Bunun için kullanıcının ayrıntılar vermesi ve neden itiraz edildiğinin söylenmesi istenecek. Bu işlemin sonunda şirket, gerekli incelemeleri yapacak ve eğer itiraz onaylanırsa hesap tekrardan aktif hale gelebilecek. Onaylanmadığı takdirde ise yeni bir numara ile kayıt olmak gerekecek.

WhatsApp odak modu dışında üzerinde çalışılan bir diğer yenilik de işletmeler için bulunuyor. İşletmeler, artık sipariş oluşturabiliyor olacak. Bu konuda bir çalışma gerçekleştiren firma, yeni özellik sayesinde kullanıcıların sipariş tanıyabilmesine olanak sağlıyor. Henüz test aşamasında olan bu özellik ile beraber işletmeler, WhatsApp üzerinden sipariş oluşturmakla beraber toplam tutarı da görebilecek. Ayrıca listeleme de yapabiliyor hale gelecek. Özelliğin ne zaman tam olarak yayınlanacağı konusunda bir bilgi yer almıyor.