Instagram Boost Özelliği Geliştiriyor

Instagram Boost

Yaklaşık 1 milyar aktif kullanıcıya sahip olan Instagram boost özelliği geliştirme kararı aldı. Peki bu özellik ne işe yarıyor?

Günümüzün en önemli sosyal medya mecralarından birisi haline gelen Instagram, özellikle gençler tarafından yoğun bir ilgiye sahip olsa da yetişkinler de bu uygulamadan yararlanabiliyor. Zaman zaman yenilikleri ile bizlerin karşısına çıkan şirket, bu sefer kurumsal hesaplar için önemli bir özelliğe değindi. Yeni özellik ile birlikte bir ürünün daha fazla öne çıkması mümkün hale geliyor olacak.

Instagram Boost Üzerinde Çalışıyor

Kurumsal hesaplar için ön plana çıkmak büyük bir önem arz edebilir. Çünkü bu markalar, daha fazla kitleye erişerek daha büyük bir hale gelmek isteyebiliyor. Instagram, aldığı karar ile beraber markaların daha fazla öne çıkması adına gönderiyi yükseltme özelliğini geliştirdi. Bu özellik ile birlikte kurumsal hesaplar, Reels paylaşımı yaptıktan sonra bu gönderiyi daha fazla ön plana alabiliyor olacak. Kısacası Reels içeriği birkaç adımda daha fazla insana ulaşabilir hale bürünecek.

Instagram Boost

Peki bir Reels içeriği nasıl öne çıkarılacak? Bunun için Instagram boost özelliği yer alıyor. Bu özelliği kullanmak isteyen bir marka, çektiği Reels gönderisi ile beraber bu gönderide bulunan güçlendirme seçeneğine basmalı. Bu butona bastıktan sonra gerekli talimatlar uygulanmalı ve ardından gönderiyi yükseltme işlemi tamamlanmalı. Bu şekilde gönderi, etkileşim almışçasına daha fazla insana görünebilir olacak.

Instagram’ın geliştirmiş olduğu yeni sistem ile birlikte pek çok marka kısa sürede daha büyük bir hale bürünebilir. Bu konuda şöyle bir püf noktası sunmak istiyoruz. Marka için düzenlenen Reels ne kadar ilgi çekici ve eğlenceli hazırlanır ise o kadar çok popüler olması ve trend haline gelmesi mümkün olabilir. Buna dikkat ederek içerik hazırlama tavsiyesinde bulunmak istiyoruz. Instagram, yaptığı bir diğer açıklamada Reels içeriğinin yükseltilebilmesi adına şartları da açıkladı. Bu şartlardan birisi görüntü formatının 9:16 en boy oranında olması gerektiği. Ayrıca video, 60 saniyeden kısa olmalı. Ek olarak telif hakkı içermemeli.

Yorumlar