Instagram Gönderi Zamanlama Özelliği Geliyor!

Uzun yıllardır beklenen özellik nihayet geliyor. Adam Mosseri tarafından yapılan açıklamada, Instagram gönderi zamanlama özelliğinin aktif edilmek üzere son kontrolde olduğu açıklandı. Hatta bazı kullanıcılara deneme amaçlı bu özellik açıldı!

Bilindiği üzere Instagram’da paylaşılan gönderiler anlık olarak paylaşılabiliyordu. İleri tarihe zamanlanamayan gönderiler özellikle iş hesapları için büyük sıkıntı çıkarıyordu. Instagram’da geleceğe zamanlama yalnızca belli başlı yazılımları, uygulamalar sayesinde yapılıyordu. Ancak yeni gelen özellik sayesinde artık bu tür uygulamalara gerek kalmadan doğrudan Instagram üzerinden zamanlama yapabileceksiniz.

Instagram Gönderi Zamanlama Nasıl Kullanılır?

Instagram gönderi zamanlama aracı henüz tam olarak açılmadı. Deneme amaçlı yalnızca bazı kullanıcılar bu özellikten yararlanabiliyor. Bu özelliğin ne zaman tüm kullanıcılara açılacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

Adam Mosseri tarafından yapılan resmi açıklamada, gönderi zamanlama olanağını yalnızca business hesaplar kullanabilecek. Yani şahıs hesabı olarak kullananlar bu özellikten yararlanamayacak. Dilerseniz sizde saniyeler içerisinde normal hesabınızı işletme hesabına çevirebilirsiniz. Bu sayede siz de dilediğiniz tüm gönderileri 75 güne kadar zamanlayabilirsiniz.

Yorumlar