Instagram Harita ile Yardım Edecek

Instagram Harita

Instagram harita entegrasyonu ile birlikte kullanıcıların yardım almasını sağlayacak. Bu özellikten pek çok kişi yararlanabiliyor olacak.

Instagram, gün geçtikçe kendini geliştirerek daha iyi hale gelen bir yazılım. Her ne kadar geçtiğimiz aylarda büyük bir erişim kesintisi ile karşılaşsa da kendini büyütmeye ve daha çok kullanıcıya hitap etmeye devam eden platform, ilk kurulduğunda 1 milyon kullanıcıya sahipti ve küçücük bir ekibi bulunuyordu. Şu anda 1 milyar civarında aktif kullanıcıya sahip olan Instagram’ın gelecekte nasıl bir yere geleceği de merak edilenler arasında yer alan bir detay. Instagram, yaptığı yenilik ile birlikte bizlerin karşısına çıkıyor.

Instagram Harita Özelliği Sayesinde Kullanıcılara Destek Olacak

Instagram, sunduğu yeni özellik ile birlikte pek çok kullanıcının imdadına yetişiyor. Artık platformda harita entegrasyonu bulunacak. Bu özellik ile beraber kullanıcılar, yakınlarındaki mekanları kolaylıkla bulabiliyor hale gelecek. Bir turisti düşünün. Gittiği bölgeyi tam olarak bilmediği için o bölgeyi bir şekilde keşfetmesi gerekiyor. Çevrede pek çok kaliteli restoran, giyim mağazası veya park bulunabilir. Bu gibi pek çok şeyi kaçırmamak için o bölge hakkında iyi bir şekilde bilgi sahibi olmak gerekir. Bunun için Instagram’ın harita özelliği bizleri karşılıyor.

Instagram Harita

Instagram harita özelliği ile beraber kullanıcılar, bölgedeki çeşitli mekanlara hızlıca ulaşabiliyor. Mekanlar, harita üzerinden gösterildiği için hangi mekanın tam olarak ne tarafta olduğu da bu şekilde bilinebiliyor. Meydan, park, restoran, kafe ve daha pek çok yerin keşfedilebileceği yeni harita özelliği, pek çok kişi için önemli bir ihtiyaç olabilir. Özellikle de gezmeyi sevenler için güzel bir sistem. Aslına bakarsak Instagram uygulamasında daha önce böyle bir sistem vardı fakat kullanıcıların fotoğraflarının çekildiği yeri göstermek için yer alıyordu. Bu özellik sonradan kaldırılmıştı.

Instagram’ın yeni özelliği ile birlikte bir yeri daha kolay bulmak için filtreleme özelliğinin de mevcut olduğunu ifade edelim. Yeni sunulan bu özellik ile birlikte Google’ın yakın zamanda yaptığı açıklama hatırlandı. Google, Instagram ve TikTok gibi platformların firmayı tehdit ettiğini açıklamıştı. Yeni özellik ile beraber Google Maps kullanımında düşüş yaşanabilir.

Yorumlar