İnstagram Hesabı Nasıl Silinir, Nasıl Dondurulur ?

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir, Nasıl Dondurulur ?

Dünya çapında en fazla kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya platformlarından birisi olarak kendisini göstermeyi başaran bu platform üzerinde bir hesap açmanızın ardından çok keyifli bir biçimde arkadaşlarınız ile paylaşımlar gerçekleştirebilir ya da arkadaşlarınızın paylaşımlarına göz atarak siz de onlarla birlikte eğlenebilirsiniz. Yahut sevdiğiniz ünlü kimseleri takip ederek onların günlük hayatlarına çok daha yakından tanık olma şansına da iyi bir biçimde erişebilirsiniz. Bütün bunları sağlamak adına uygulama dahilinde bir hesaba sahip olarak daha sonrasında arkadaş çevrenizi ya da istediğiniz her insanı takip etmeniz yeterli olacaktır. Birtakım durumlar dahilinde de uygulama içerisinde yer alan hesabınızı silme ya da kapatma isteğine sahip olabilirsiniz. Bunun da nasıl gerçekleştirileceğini yazımızın devamında öğrenme şansına sahipsiniz.

İnstagram Hesabı Silinebilir Mi?

İnstagram hesabından sıkılan insanlar bu hesabı silme yolunda ilerledikleri zaman gerçekleştirmeleri gereken bir seçenek vardır. O da internet üzerinde yer alan link bağlantılarından birisini kullanarak hesabı silmektir.

İnstagram hesabınızı silmek için kullanacağınız link

Hesabınızı silebilmek adına gerçekleştirilmesi gereken ilk eylem öncelikle hesabınıza ait giriş bilgilerinizi ıd ve şifre olarak linke girmekten geçiyor. Linke bu bilgiler ile giriş yaptığınızda bir noktada aynı zamanda instagram hesabınıza giriş sağlamış olacaksınız. Orada size sağlanan bağlantıları kullanmanız halinde de hesap silme işlemini sonsuza kadar tamamlamanız mümkün olacaktır.

İnstagram Hesabı Silmek Yerine Geçici Olarak Kapatılabilir Mi?

Sahip olduğunuz instagram uygulamasını hesabını tamamen kapatma işleminiz asla bir daha geri alamayacağınız bir işlem olarak kendisini göstermektedir. Bu nedenden ötürü de pişman olmamak adına ilk olarak sahip olduğunuz instagram uygulaması hesabını dondurma işlemini gerçekleştirmeniz sizin adınıza çok daha yararlı ve çok daha iyi bir seçenek olabilir. Sahip olduğunuz hesabınızı tamamen kapatmanız durumuna sahip olduğunuz fotoğraflarınız, takipçileriniz ve verileriniz tamamen silinecek ve bir daha bu işlem geri alınamayacaktır. Bu noktada geçici bir biçimde hesabınızı dondurmanız verilerinizin instagram uygulaması tarafından arşivlenerek daha sonrasında bunlara erişim sağlamanıza a olanak sağlayacaktır.

Eğer instagram hesabınızı dondurmak istiyorsanız

İnstagram hesabınızı dondurmak için kullanacağınız link