Instagram Hesap Kaldırma İşlemi Kolay Hale Geliyor

Instagram Hesap Kaldırma

Instagram hesap kaldırma konusunda yeni bir adım attı. Atılan bu adım ile birlikte kullanıcılar, kolaylıkla hesap kaldırabiliyor olacak.

Instagram, son zamanlarda ortaya çıkardığı pek çok yenilik ile adından söz ettiren bir uygulama. Geçtiğimiz aylarda yaklaşık altı saatlik bir kesinti ile dikkatleri üzerine çeken Instagram, bu tarihten sonra platform üyelerini pek çok yeni özellik ile buluşturmuş oldu. Bu yeniliklerden birisi de hesap silme ile ilgili oldu. Önceden hesap kaldırmak için kullanıcıların belirli bir bağlantıya girmesi gerekiyordu. Artık hesabı tamamen silmek daha kolay bir hale geldi.

Instagram Hesap Kaldırma Artık Daha Kolay

Instagram, aldığı yeni karar ile birlikte kullanıcıların mobil uygulama üzerinden hesap kaldırmalarına olanak tanıyor. Alınan bu kararın Apple sebebiyle olduğu biliniyor. Bunun sebebi Apple’ın aldığı yeni bir karar. Apple, App Store üzerinde uygulama sahibi olanlar için yeni bir kural ekledi. Bu kurala göre uygulama içerisinde kullanıcıların kayıt olmasına imkan tanıyan uygulamalar, aynı zamanda kayıtlı hesaba sahip olan insanların hesaplarını kaldırmalarına da olanak tanımak zorunda.

Instagram Hesap Kaldırma

Bu zorunluluk ile beraber Instagram geliştirici ekibi, yaptığı güncelleme ile iOS cihazlarda bulunan Instagram yazılımı için hemen bir güncelleme kararı aldı. Buna göre artık kullanıcılar, Instagram hesabını mobil uygulamayı kullanarak birkaç adımda silebiliyor olacak. Bunun için profil üzerinden hesap ayarlarına girilmeli ve hesap kaldırma talebinde bulunulmalı. Hesap kaldırmadan önce kullanıcı, isterse verilerini yedekleyebiliyor. Hesap kaldırma talebinde bulunan bir kişinin hesabı 30 gün içerisinde siliniyor ve ardından hesaba ulaşılamıyor. Eğer kişi hesabını silmekten vaz geçerse 30 gün içerisinde giriş yapması gerekecek. Bu şekilde hesap kaldırma talebi iptal ediliyor.

Instagram hesap kaldırma konusunda böyle bir adım atarken yakın zamanda Reels konusunda da bazı açıklamalar yapıldı. Meta tarafından yapılan açıklamaya göre Reels, son dönemlerde Instagram’da ciddi bir yükseliş elde etti. Bununla birlikte Reels için yayınlanacak olan video süreleri de bir miktar uzatılmıştı.

Yorumlar