Instagram İçerik Oluşturucu Pazarı Kuruyor

Instagram İçerik Oluşturucu Pazarı Kuruyor

Instagram içerik oluşturucu pazarı kurma yolunda ilerliyor. Yeni kurulacak olan pazar ile beraber içerik oluşturucularına destek sağlanacak.

Instagram, zaman zaman yaptığı güncelleme çalışmaları ile beraber kullanıcıların dikkatini çekmeye gayret ediyor. Yakın zamanda içerik üreticiler için ücretli gönderi ve Reels içeriği sistemini duyuran firma, şimdi de içerik oluşturucular için bir pazar sistemini deniyor. Henüz test aşamasında olan bu sistemin nasıl çalışacağına dair bazı bilgiler paylaşıldı.

Instagram İçerik Oluşturucu Pazarı Geliştiriyor

Instagram, içerik oluşturucuların yer alacağı yeni bir pazardan söz etti. Bu pazar, içerik oluşturucuları listeleyecek. Pazarın amacı ise içerik oluşturuculara reklam vermek isteyen markaların bu sistem sayesinde kolaylıkla bir hesaba ulaşabiliyor olması. Bildiğiniz üzere artık reklam sektörü eskisinden daha gelişmiş bir şekilde bulunuyor. Bu doğrultuda içerik üreticilerine reklam vermek isteyenler hangi içerik üreticisinin kendisi için doğru kitle olduğunu bilmek isteyebilir. Instagram, bu sebeple içerik oluşturucu pazarını devreye aldı.

Instagram İçerik Oluşturucu Pazarı

Instagram içerik oluşturucu pazarı ile beraber reklam veren firmalar arama yapabilecek ve profiller ile karşılaşabiliyor olacak. Her bir profil takipçi sayısı, ülke ve bazı gönderiler ile açıklanacak. Bunun yanı sıra sol kısımda filtreleme seçenekleri bulunacak. Filtreleme seçenekleri arasında cinsiyet, ilgi alanı, yaş ve ülke bulunacak. Bu şekilde bir marka sahibi, içerik üreticisine reklam verirken hedef kitleyi daha iyi tespit edebiliyor hale gelecek.

Instagram’ın sunmuş olduğu yeni özellik ile birlikte markalar pek çok ayrıcalığa sahip olmaya başlayacak. Bunlardan birisi markaların artık hedef kitleye daha iyi odaklanıp bu sayede daha fazla müşteri çekebiliyor oluşu. Bir reklam verirken reklamın doğru alanda verilmesi gerekir. Örneğin televizyonda reklam veren firmalar, televizyon kanalını doğru seçmelidir ki bu sayede bir sorun yaşamasın. Aynı şey hesap seçimi için de geçerlidir. Doğru hesap seçimi, hedef kitlenin doğru olması nedeniyle daha çok kullanıcıya erişmek anlamına geliyor. Yani reklamdan alınan etkileşim hedef kitleye göre artış gösterir.