Instagram Reels Konusunda Yeni Bir Adım Atıyor

Instagram Reels

Instagram Reels ile ilgili aldığı karar ile beraber artık kullanıcılara daha fazla olanak sunuyor olacak. Bu sayede kullanıcılar, bu imkandan faydalanabilecek.

Instagram, içerisinde Facebook ve WhatsApp gibi bazı uygulamaların barındırıldığı Meta şirketine bağlı olan medya ağırlıklı bir sosyal ağ. Son dönemlerde Reels konusuna odaklanan şirket, daha öncesinde tüm videoların Reels şeklinde görüneceğini belirtmişti. Bunun yanı sıra Instagram ekibi, ana sayfa akışı ile ilgili yeni bir dizayn geliştirdiğini de açıklamıştı. Bununla birlikte Reels ile ilgili yapılacak yeni güncellemenin detayları ortaya çıkmış oldu.

Instagram Reels İçerikleri Genişliyor

Instagram, kullanıcıların ilgisini çekmek adına elinden geleni yaparken aynı zamanda sosyal ağın daha verimli bir şekilde çalışmasına da katkıda bulunmak istiyor. Firma, yaptığı yeni güncelleme ile beraber yakın zamanda yayınlanacak olan yeni videoların Reels formatında karşımıza çıkacağını dile getiriyor. Bunun için bir sınır belirleyen ekip, bu sınırın 15 dakika olduğunu açıkladı. Yani 15 dakikaya kadar olan videolar artık Reels formatında görünecek. Bununla beraber özellik yayınlandığında daha önceki videolar Reels formatına dönüştürülmeyecek. Yalnızca yeni çekilecek olan videolar için bu sistem geçerli olacak.

Instagram Reels

Instagram’ın bunu yapmasının nedenleri arasında kullanıcıların daha fazla araçtan faydalanıp daha özel klipler yayınlayabilmesine imkan tanımak yer alıyor. Bu sisteme ek olarak kullanıcılar için 3 yeni araç da bizlerin karşısına çıkıyor. Bunlardan birisi fotoğraflar için remiks özelliği olarak açıklanıyor. Bu özellik sayesinde herkese açık fotoğraflar remikslenebilecek ve bu şekilde çekim sağlanabilecek. Bir diğer özellik olarak genişletilmiş remiks düzenleri bizlerle buluşuyor. Bu da farklı düzenlerde remiks yayınlamayı mümkün kılıyor. Son olarak klip ekleme aracı bulunuyor.

Kullanıcılar için elinden geleni yapan Instagram Reels sistemini yaygınlaştırırken bununla beraber bir yeniliğe daha ağırlık vermiş durumda. Buna göre artık kullanıcılar çift kamera modunu Reels ile beraber kullanabiliyor olacak. Yani aynı anda hem arka hem ön kamera kullanımı sağlanabilecek. Bu da daha özel çekimler yapmaya imkan tanıyacak.

Yorumlar