Instagram Tekrar Çöktü!

Instagram Tekrar Çöktü!

Her gün düzenli olarak kullanılan sosyal medya platformları son dönemde ciddi bir sınav veriyor. 4 Ekim tarihinde Facebook, Instagram ve Whatsapp platformlarında yaşanan çöküş büyük yankı uyandırmış ve şirket kısa sürede milyarlarca dolar kaybetmişti. Yapılandırma aşamasında yapılan bir hatadan dolayı bu sorunun yaşandığını açıklayan Facebook, yaralarını sarmaya çalışırken yeni bir çökme sorunu ortaya çıktı.

8 Ekim akşamı sosyal medya kullanıcıları Instagram akış yenilenemedi hatası almaya başladı. İlk etapta herkes internet bağlantısını kontrol etse de sorunun Instagram kaynaklı olduğu kısa sürede anlaşıldı. Twitter’da kısa sürede gündem olan çökme olayının sebebi merak edilirken Facebook yeni bir açıklama yayınladı.

“Sorunun Farkındayız ve Çalışıyoruz”

Kullanıcıların Instagram akış yenilenemedi hatası ile karşılaşmaya başlamasının ardından Facebook resmi hesabı Twitter üzerinden bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada bazı kullanıcıların aldıkları akış yenilememe hatasının farkında olunduğu ve bunun ortadan kaldırılması adına çalışmaların aralıksız olarak devam ettiği belirtildi. Bunun yanında şirket verilen rahatsızlıktan dolayı tüm kullanıcılarından özür diledi.

Instagram akış yenilenemedi hatası

Paylaşımlara Devam Edilebiliyor!

Instagram kullanıcılarının yaşamaya başladığı sorun platformu tamamen kullanılamaz hale getirmemiş durumda. Kullanıcılardan bazıları herhangi bir sorun ile karşılaşmadıklarını ve akışlarının rahatlıkla yenilendiğini belirtiyorlar. Sosyal medya platformunda Instagram akış yenilenemedi hatası alanlar da paylaşım yapmaya devam edebiliyorlar. Instagram’da yaşanan sorun henüz paylaşım yapmayı ya da mesajlaşmayı engelleyecek bir düzeyde değil.

Aynı Haftada İkinci Arıza

Sosyal medya platformlarının tamamında belli başlı hatalar yaşanabiliyor. Geçmiş dönemde de sosyal medya platformlarının kullanılamaz hale geldiği ve bir süreliğine sorunların yaşandığı herkes tarafından biliniyor. Basit hatalar sebebiyle yaşanan sorunlar kısa sürede çözüme kavuşturulurken birçok kullanıcı hataların farkında dahi olamayabiliyor.

4 Ekim tarihinde yaşanan çökme probleminin en büyük özelliği 6 saat gibi uzun bir süre boyunca sorunun ortadan kaldırılamaması olmuştu. Daha önce bu kadar uzun süren bir sorun ile karşılaşılmaması farklı soruları akıllara getirmişti. Aradan henüz 4 gün geçmişken ikinci bir sorunun ortaya çıkması da tarihte ilk olma özelliği taşıyor. Daha önce bu kadar kısa bir zaman aralığında aynı platformda ulaşım problemleri yaşanmamıştı.