Instagram Ücretli Gönderi Özelliği Kuruyor

Instagram Ücretli Gönderi

Influencerlar için yeni özellik geliyor. Buna göre Instagram ücretli gönderi paylaşımı yapılabiliyor olacak. Peki özellik nasıl kullanılacak?

Instagram, Meta şirketine bağlı olan bir sosyal medya ağı. Fotoğraf ve video paylaşmak için kullanılan bu uygulama, kullanıcıların aktivitelerini yayınlaması amacıyla yer alıyor. Şunu ifade edelim ki bu platform, medya paylaşımı üzerine kurulu. Instagram’a öyle bir özellik geliyor ki artık bu iş üzerinde gelir elde etmeye çalışanların yeni bir kazanç modeli olacak.

Instagram Ücretli Gönderi Sistemi Geliştiriyor

Bildiğiniz üzere YouTube’da katıl aboneliği bulunuyor. Kullanıcılar, katıl aboneliği sayesinde YouTube kanalına katılabiliyor ve içerik üreticisine destek olabiliyor. Katıl aboneliğinin pek çok özelliği mevcut. Bunlardan birisi abonelere özel videolara erişmek. Bir diğer ayrıcalık rozet sahibi olmak. Bunun gibi çeşitli özelliklere sahip olan katıl aboneliği için kullanıcılar, içerik üreticilerinin belirlediği miktarda ücret ödemesi yapıyor.

Instagram Ücretli Gönderi

YouTube katıl aboneliği gibi Instagram için de bir abonelik sistemi gelebilir. Adam Mosseri tarafından yapılan açıklamaya göre Instagram gönderileri ve Reels içerikleri için ücretli abonelik sistemi duyuruldu. Instagram ücretli gönderi sistemi hakkında Twitter üzerinde paylaşım yapan Mosseri, bu sistem ile beraber aboneler için Reels ve gönderi paylaşımları dışında abone sohbeti özelliğinin de kullanılabileceğini ifade etti. Yani içerik üreticisi, aboneleri için 30 kullanıcıya kadar katılım sağlanabilen bir sohbet odası oluşturabilecek. Bu sohbet, abonelere özel olup 24 saate kadar aktif kalabilecek.

Mosseri’nin yaptığı yayında dikkat çeken bir diğer kısım, abone ana sayfasının olduğu bir alan. Abone ana sayfası, içerik üreticisinin kendi abonelerine ulaşabileceği bir alan olacak. Buna ek olarak aboneler mor renkli bir rozete ve taç sembolüne sahip olacak. Bu özelliğin şu anda herkese açık olmadığını dile getirelim. Ayrıca sistem, 0,99 dolar ile 99 dolar arasında değişen fiyatlara sahip olacak. 10 içerik üreticisi ile teste başlayan sistemin ne zaman dünya genelinde aktif olacağı belirtilmedi.

Yorumlar