Instagram Video ile Yaş Doğrulama Dönemi Başladı

Instagram Video ile Yaş Doğrulama Dönemi Başladı

Uzun bir süredir üzerinde çalışılan özellik en sonunda devreye girmeye başladı. Instagram üzerinde paylaşılan videolarda artık yaş doğrulaması yapılacak. Buna göre artık videoların tüm izleyici kriterlerine uygun olması gerekiyor. Aksi takdirde yapay zeka sayesinde sakıncalı videolara yönelik yaş doğrulama özelliği devreye girecek. Instagram video ile yaş doğrulama özelliği ilk olarak ABD’de test aşamasında kullanıldı. Daha sonra diğer ülkeler içinde tek tek devreye girecek.

Instagram Video ile Yaş Doğrulama Nedir?

Her geçen gün kullanıcı sayısı artan Instagram’da alınacak yeni önlemlerde yavaş yavaş devreye giriyor. Instagram’ın da bağlı bulunduğu şirket olan META, videolarda yaş doğrulama özelliğini geliştirdi.

Bilindiği üzere en son kimlik doğrulama sistemi aktif edilmişti. Güvenilir bulunmayan kullanıcıların kimliklerinin yüklenmesi istenmişti. Şimdi ise videoların her izleyici kitlesine uygun olması için yaş doğrulama sistemi aktif edildi. ABD’de ilk olarak test edilen bu özellik şu anda Avrupa ülkeleri ve İngiltere’de kullanılıyor. Ülkemize ise ne zaman geleceği ise bilinmiyor.