Instagram Yeni Özellik Kazandı

Instagram Yeni Özellik

Instagram yeni özellik kazandı. Bu özellik sayesinde artık Instagram’ı daha iyi kullanmak mümkün hale geliyor olacak. Peki o özellik ne?

Sosyal medya uygulaması Instagram, her geçen gün daha da gelişiyor. Geçtiğimiz dönemlerde Instagram, her ne kadar bazı erişim sorunları ile karşılaşsa da platformda pek çok yenilik yapıldı. Bu yeniliklere bir yenisi daha eklendi. Artık Instagram, eskisinden daha gelişmiş bir şekilde üyeleriyle buluşacak.

Instagram Yeni Özellik ile Daha İyi Hale Geliyor

Bir zamanlar Microsoft’un geliştirdiği Windows Live Messenger, günümüzde artık nostalji tutkunlarının aralıklarla anılarını canlandırdığı bir platform oldu. Eskiden sıklıkla kullanılan sohbet uygulaması, özellikle 2000’li yılların başında bolca tercih ediliyordu. Bir süre sonra kaldırılan bu uygulamanın yerini Skype, Discord, Facebook Messenger, WhatsApp ve Instagram DM gibi uygulamalar aldı. Windows Live Messenger artık yayın hayatına devam etmese bile diğer uygulamalara ilham bıraktığı pek çok şey bulunuyor. Bunlardan birisi de Instagram DM için eklenen yeni özellik olarak açıklanabilir.

Instagram Yeni Özellik

Instagram yeni özellik kazandı. Bu özelliğe göre artık dürtme özelliği platformda bulunuyor. Windows Live Messenger uygulamasında da buna benzer bir özellik vardı. Sohbet ederken karşıdaki kişiyi dürtmek için titreme efekti gönderiliyordu. Butona basıldığında karşıdaki kullanıcının sohbet yazılımı hareket ediyordu. Bu özelliğe benzer bir özellik Instagram için Direct Messages yani direkt mesajlar sistemine de eklenmiş bulunuyor.

Instagram DM için Nudges olarak adlandırılan bu özellik, kullanıcıların karşıdaki kullanıcıyı dürtebilmesini sağlıyor. Aslına bakarsak bu özellik Facebook’ta zaten vardı. Facebook arkadaşı olan bir kullanıcı, başka bir arkadaşını dürtebiliyordu. Bu özellik ile beraber kullanıcı bildirim alıyordu. Instagram DM için eklenen bu özellik sayesinde bir Instagram üyesi, eğer kullanıcı aktif ise sohbet ekranında “Kullanıcı şu anda aktif. Dürt” yazılı bir mesaj ile karşılaşacak. Dürtme butonuna basıldığında kullanıcı el sallama işareti ile karşılaşıyor. Sonrasında ise Instagram uygulaması çöküyor. Yani uygulama henüz geliştirilme aşamasında. Uygulamanın ne zaman resmî olarak yayınlanacağı bilinmiyor.

Yorumlar