Instagram’da En Çok Kullanılan 7 Filtre! – Keşfedin!

Instagram’da En Çok Kullanılan 7 Filtre! – Keşfedin!

Son dönemlerin en sık kullanılan sosyal medya platformu hem Instagram, hikaye, reels ve IGTV formatlarıyla hem de standart gönderi formatları ile oldukça popüler. Paylaşılan tüm bu gönderi formatlarını ise olduğundan daha güzel kılan bir şeyler var: popüler Instagram filtreleri! Ekibimiz sizin için son dönemlerde Instagram’da en çok kullanılan 7 efekti derledi! Gelin hemen incelemeye başlayalım!

Sonbahara Merhaba Deme Zamanı: Valencia

Özellikle doğa ve manzara fotoğraflarında sıcak tonları sevenler tarafından tercih edilen Valencia, gönderilerinize romantik ve parizyen bir hava kazandıracak. Hazır kışa doğru yaklaşıyorken sokakta çektiğiniz sıradan bir ağacın fotoğrafı bile Valencia sayesinde yüzlerce beğeni alabilir.

Valencia sadece doğa fotoğraflarında değil, selfie’lerde de kullanılıyor. Özellikle hafif gizemli bir hava yaratmak istediğiniz selfie’lerinizde Valencia gerçek bir gece lambası efekti oluşturuyor!

Nostaljik Havayı Kim Sevmez Ki? – Gingham

Instagram profilini tam bir estetik tablo haline getirmek isteyenler için vintage / nostaljik görseller oldukça kullanışlı. Düşük kontrastlı yapıları ve her anı daha romantik hale getirebilen yumuşak renk geçişleri ile bu fotoğraflar, soft aesthetic stile sahip profillere son derece uygun. Pastel renkleri seviyor ve onlardan oluşan bir profil düzeni oluşturmak istiyorsanız daha da güzel!

Gingham, bu nostaljik havayı tüm görsellerinize ekleme şansını size sunuyor: Basit bir nesne fotoğrafına, selfie’nize ya da en çok kullanıldığı haliyle, kent fotoğraflarına.

Siyah Beyazdan Vazgeçemeyenlere: Moon

Instagram’ın en çok kullanılan filtrelerinden biri olan Moon, her fotoğrafı siyah beyazın kattığı derinlikle daha romantik hale getirmek isteyenlere hitap ediyor. Özellikle orijinal fotoğrafta hoşunuza gitmeyen renk geçişleri varsa, tamamını grinin tonlarına dönüştürecek olan Moon, aynı zamanda nostaljik bir hava da yaratıyor.

Yemek Fotoğraflarınıza Yeni Çözüm: Crema

Estetik yemek masası, kahve fotoğrafı, yulaflı bowl görselleri çekmeyi seviyor musunuz? O halde biraz renklerle oynama ve onları daha yumuşak geçişlerle pastelleştirme zamanı. Sık kullanılan Crema efektinin içerisinde bolca yeşil ve mavi tonu var. Fotoğraflardaki canlı diğer renkler de mavi etkisi ile biraz daha bulanık hale geliyor. Bu da oldukça hoş bir renk akışı yaratmanıza yardımcı oluyor. Takipçileriniz buna bayılacak!

İskandinav Mitolojisindeymişsiniz Gibi: Clerandon

Gezi hesabına sahip olanlar ve sıklıkla doğal alanlardan fotoğraf paylaşanlar alarma geçebilir: Clerandon, paylaştığınız her yeri İskandinav mitolojisinden fırlamış bir efsaneye benzetecek! Eklendiği fotoğrafa mavi alt tonlu blurlu bir aura kazandıran Clerandon, bu soğuk görünüm ile heybetli yapıları daha çok öne çıkarıyor. Gönderilere kattığı masalsı doku sayesinde Clerandon en sık kullanılan Instagram filtrelerinden biri haline geldi.

Bırakın Fotoğraflar Değil, Hikayeleri Konuşsun: Aden

Instagram’da Retro etkili bir filtre arayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen Aden, fotoğraftaki renkleri yumuşatarak onları daha pastel tonlar haline getiriyor. Renk geçişlerindeki kontrastın azalması görselde daha soluk bir intiba yaratsa da fotoğrafın genel ambiansına bir derinlik katılmış oluyor. Bu derinlik ise görselleri çok daha özgün, arkasında birer hikaye yatan gönderilere dönüştürebiliyor.

BONUS: Öne Çıkmak İsteyen Her Görsel İçin – Ludwig

Canlı renkleri öne çıkararak hatları belirginleştiren popüler bir Instagram efekti ile tanışmaya hazır olun: Ludwig. Geniş yapıların, binaların, projelerin, karmaşık hatların fotoğraflarını çekenler, bu hatların belirli alanlarını ön plana çıkarmak konusunda oldukça başarılı Ludwig’i çok sevecekler.

Ludwig’de kontrast ve doygunluk yüksek. Parlaklık ise özellikle sarı, mavi, yeşil ve kırmızı renkler için maksimize edilmiş.  İçinde geometrik şekiller ya da kompleks yapılar barındıran sanat görselleri paylaşmaktan hoşlanıyorsanız Ludwig’i mutlaka deneyin!