Instagram’ın Az Bilinen Özellikleri

Sosyal medya uygulamaları her insan tarafından iyi bir şekilde bilinir ya da her insan bu uygulamaları avcunun içi gibi bildiğini düşünür. Ama aslında durum öyle değildir ve dünya çapında belki de en fazla kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya platformu olan Instagram’ın insanların henüz bilmediği ama yazımız ile birlikte öğrenecekleri pek çok özelliği bulunmaktadır. Siz de bu özelliklerin neler olduğunu öğrenmek adına yazımızın devamında bizlere eşlik edebilirsiniz. 

Son Görülme Ayarınız

Uygulama dahilinde yer almakta olan arkadaşlarınızın çevrimiçi olup olmadığını ve bununla birlikte en son ne zaman içerisinde çevrimiçi olduklarını bu ayar aktif hale getirerek öğrenme şansına sahipsiniz. Aynı zamanda bu durumun görülmesini engelleme seçeneğine de sahipsiniz. Öncelikle profilinize girmenizin ardından oradan ayarlar ve daha sonrasında gizlilik ve hareket durumu yolunu takip etmeniz halinde karşınıza hareket durumunu göster biçiminde bir seçenek çıkacaktır. Söz konusu olan bu seçeneği kapatmanızın ardından ise instagram listenizde olan arkadaşlarınız artık sizin çevrimiçi olup olmadığınıza dair bilgilere erişemeyecektir. 

İnstagram Veri Tasarrufu 

Ay sonu gelmeden internet paketinizin bittiğini öğreniyorsanız harcadığınız internetin nereye gittiği de oldukça büyük bir merak konusu olacaktır. Bu noktada bu sorunun cevabı eğer sizin için Instagram ise bu kısma büyük dikkat göstermeniz gerekiyor. Eğer paketinizin bitmesinin asıl suçlusu instagram uygulaması olarak görülüyor ise ayarlar kısmına gelerek oradan hücresel veri kullanımı seçeneğini işaretlemenizin ardından daha sonrasında veri tasarrufu başlıklı modu açarak oradan internet kullanımlarınızı azaltma şansına sahip olabilirsiniz. 

Hikayelerde Gizli Etiketleme

Bu noktada izleyebileceğiniz iki adet yol bulunmaktadır. Bu yollardan ilki etiketinizi bir çıkartmanın altına iliştirerek hayatınıza devam etmektedir. Aynı zamanda eğer fotoğraf hiçbir şey etiketi almamış ise bu noktada ikinci yöntem olarak etiket olarak göstereceğiniz yazıyı küçülebildiği kadar küçülterek yazının da rengini arka planınıza uygun bir hale getirip söz konusu etiketi ve yazıyı neredeyse görünmez bir hale getirme şansına ve fırsatına da sahip olacağınızı bilmenizi isterim. Bu yöntemler sayesinde instagram kullanımlarınız çok daha keyifli hale gelecek.

Yorumlar