Instagram’ın Yeni Özelliği Konuştuklarınızı Yazıya Dökecek

Instagram’ın Yeni Özelliği Konuştuklarınızı Yazıya Dökecek

En popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, faaliyete başladığı ilk günden bu yana sürekli kendini geliştiriyor ve yeni özellikler ile kullanıcılarını buluşturuyor. Sürekli gelen güncellemeler ve yeni özellikler ile karşımıza çıkan Instagram, popülaritesini arttırarak mevcut kullanıcı sayısını korumakla kalmayıp daha da arttırıyor. En son gerçekleştirilen Instagram güncellemeleri ve yeni gelen özellikleri arasında, hikaye bölümü ile ilgili özellikler dikkat çekiyor. Instagram, son dönemlerde bu yöndeki yeni özelliği ile dikkat çekiyor. 

Instagram’ın yeni özelliği konuşmalarınızı yazıya dökecek. Sosyal medya platformları arasında oldukça popüler olan Instagram, hikaye paylaşma özellikleri ile alakalı bazı değişiklikler yapıyor. Caption adı verilen efekt ile paylaşım üzerine yazılmak istenen yazıları konuşarak yazmak mümkün olacak. Evet yanlış duymadınız. Instagram’ın yeni efekti ile hikaye paylaşımlarında yazmak istediğini yazılar için sadece sesinizi kullanmanız yeterli olacak. Caption efekti ile ilgili son dakika haberi yazımızın devamında.

Instagram Caption Efektiyle Konuştuklarınızı Yazıya Dökecek

Milyonlarca kişinin kullandığı ve her gün daha popüler hale gelen Instagram, en aktif kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Instagram’ın en çok sevilen özelliklerinden biri de hikaye paylaşımları. Bu alanda büyük bir yeniliğe imza atan Instagram, hikaye paylaşmak isteyenlere Caption efektini devreye sokarak büyük kolaylık sağlıyor. Instagram Caption özelliği oldukça basit bir şekilde kullanılabiliyor. Bu özelliği uygulamak için sadece sesinizi kullanmanız yeterli oluyor. Instagram hikaye bölümünde paylaşacağınız fotoğraf veya videolarda sesiniz vasıtasıyla yazmak istediğiniz yazıyı, çok kolay bir şekilde yazabiliyorsunuz.

Bu yeni Instagram özelliği kullanıcılar arasında heyecan yaratmış durumda fakat şunu belirtmekte fayda var: Bu özellik hala test aşamasında ve sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde sınırlı sayıda kullanıma açıldı. Test aşamasının tamamlanmasından sonra, yavaş yavaş tüm dünyada aktif hale gelmesi bekleniyor. Bu özelliğin ülkemizde de yakın zamanda kullanıma açılması Instagram kullanıcıları tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Ülkemizde de bu özelliğini aktif hale gelmesinin ardından Instagram kullanıcıları tarafından popüler olması ve yaygın bir şekilde kullanılması tahmin ediliyor.

Yorumlar