Meta, Instagram’ın Online Sayısını Açıkladı

Dünyanın en çok kullanılan mobil uygulaması olan Instagram, muazzam bir kullanıcı kitlesine de sahip. Her gün milyonlarca insanın sıklıkla kullandığı bu platform ile fotoğraf ve videolarınızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Instagram, son zamanlarda yapmış olduğu yenilikler sayesinde kullanıcı sayısını bir hayli arttırmayı başardı. Dünya çapında milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan Instagram, her geçen gün büyümeye ve kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Yalnızca 4 senede kullanıcı sayısını %100 arttırmayı başaran Instagram’ın bu başarısı herkes tarafından takdir ediliyor. Meta tarafından yapılan açıklamada ise Instagram’ın online sayısı net olarak açıklandı.

Aylık 2 Milyar Kullanıcı Ziyaret Ediyor!

Meta tarafından yapılan açıklamaya göre Instagram’ın aylık online kullanıcı sayısının 2 milyara ulaştığı ifade edildi. Şimdiye kadar bir mobil uygulamada görülen en yüksek kullanıcı sayısına da Instagram ulaşmış oldu. 2018 senesinde kullanıcı sayısını 1 milyar olarak duyuran Instagram, böylelikle 4 senelik bir periyotta kullanıcı sayısını %100 arttırmayı başardı. Instagram’a her gün binlerce yeni insan kayıt oluyor.

Meta öte yandan Whatsapp’ında kullancı sayısını açıkladı. Yapılan açıklamada her gün Whatsapp’ı 2 milyar kişinin kullandığı ifade edildi.

Yorumlar