META Tam 730 Milyar Dolar Kaybetti!

16 aylık bir süreç içerisinde Facebook ve Instagram’ın da dahil olduğu META şirketi tam 730 milyar dolar zarar ettiklerini açıkladı. Böylesine devasa bir kayıp yaşayan META’da işler oldukça karışık. Bu denli büyük bir zararı beklemediklerini ifade eden Mark Zuckerberg ise gerekli tedbirlerin alınacağını ve israfında önleneceğini açıkladı.

META’nın Değeri 270 Milyar Dolara Geriledi

META şirketinin bilinen toplam değeri yaklaşık 1 trilyon dolar seviyelerindeydi. 16 aylık bir dönemde yaşadıkları 730 milyar dolarlık kayıpla, şirketin toplam değeri de 270 milyar dolara geriledi. Böylelikle META, 2016 senesinden itibaren en düşük piyasa değerine ulaştı.

Şirkette yaşanan bu değer kaybı ise çalışanların işten çıkarılmasına sebep olacak. Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada, işten çıkarma sinyalini de vermişti. Gerekli tedbirlerin alınacağını ve israfın önüne geçileceğini söyleyen Zuckerberg’in her hafta düzenli olarak işten çıkarmalara başlayacağı öngörülüyor.

Facebook ve Instagram gibi platformların değer kaybetmesinin asıl nedeni ise Tiktok olduğu öğrenildi. Tiktok’un yaygınlaşmasıyla birlikte Facebook ve Instagram’a olan talep de ciddi bir azalış yaşandı.

Yorumlar