Aynı Snapchat Hesabı 2 Telefonda Açık Olabilir mi?

Snapchat Topluluklar

Bu yazımızda aynı Snapchat hesabı 2 telefonda açık olabilir mi? Sorusunun yanıtlarını arayacağız ve bu bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Aynı Snapchat hesabı 2 telefonda açık olabilir mi? Tam olarak bilinememekle beraber bunun bazı yolları olduğu bilinmektedir. Popüler bir uygulama olan ve birçok kullanıcıyı bünyesinde barındıran Snapchat, kullanıcılarını korumak için güçlü bir güvenlik kontrolü uygulamaktadır. Hesabınıza başka bir cihazdan bağlanılması durumunda, mevcut kullanılan hesabı kapatarak korumaya almaktadır. Çünkü sizin hesabınıza giren kişinin başka bir telefondan tekrar sizin girdiğinizi fark edebilmesi biraz zordur. Bu nedenle bu işleme izin vermediği bilinmektedir. Snapchat hesabının farklı cihazlardan kullanımı için şifrenizi ve istenilen bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Fakat başka bir cihazda oturumunuz açıkken farklı bir cihazdan giriş yapılmasıyla birlikte açık olan hesap kapanmaktadır. Bazı ayrıcalıklı hesaplar için Snapchat’ta birden fazla cihazdan ilgili hesaba erişilebilmektedir. Bunun bir kuralı vardır. Yazımızın devamında bu uygulamaya birden fazla cihaz ile girebilmenin yönteminden bahsedeceğiz.

Snapchat’ta İki Cihazda Hesabın Açık Kalması

Snapchat’ta aynı hesaba birden fazla cihaz ile erişebilmek, bazı özel hesaplar için mümkün olmaktadır. Bu hesaplar ünlülere ya da büyük markalara ait olan özel hesaplardır. Aynı Snapchat hesabı 2 telefonda açık olabilir mi? Sorusu, bu özel hesaplar için, “evet açılabilir” olacaktır.

Sizden başkası, sizin hesabınıza başka bir cihazdan girerse, Snapchat sizin mail adresinize e-posta göndererek size haber verecektir ve siz, sizin haberiniz olmadan, farklı bir cihazdan hesabınıza giriş yapıldığını öğrenebileceksiniz.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Snapchat, oturum açma doğrulaması adı verilen yepyeni bir özellik getirmiştir. Bu uygulama etkinleştirildiğinde Snapchat, farklı bir cihaz aracılığı ile Snapchat’e her giriş yaptığınızda siz olduğunuzdan emin olmak için, size bir SMS kodu gönderecektir. Bu özelliği kullanabilmek için “Ayarlar” menüsünden açmanız gerekmektedir.

İki faktörlü kimlik doğrulama, normal olarak açtığınız oturuma farklı ikinci bir adım eklemektedir. Parola, kimlik doğrulamak için gereken tek faktördür. Hesabınıza erişebilmek için ikinci bir faktör eklenmesi, hesabınızı biraz daha güvenli duruma getirir ve hesabınızın çalınmasını zorlaştırır. Bu ikinci faktör telefonunuza gönderilen SMS kodudur ve bu kod sayesinde oturumunuzu açabilirsiniz.

Aynı Snapchat hesabı 2 telefonda açık olabilir mi? Sorusunun cevabına bu açıklamamızdan sonra evet cevabını rahatlıkla verebiliriz. İki faktörlü kimlik doğrulama özelliği ile birlikte, Snapchat hesabınızı daha güvenli tutabilirsiniz ve isteğe bağlı bir özellik olması nedeniyle, dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Yorumlar