Live Photo’ ları GIF Formatına Çevirin – GIF’ e Nasıl Çevirilir ?

Live Photo’ ları GIF formatına çevirme işlemi nasıl yapılır? sizde live photo’ larınızı GIF formatına çevirin.

Live Photo’ ları GIF formatına çevirme işlemi nasıl yapılır? bu yazımız da sizlerin sormuş olduğu bu soruya cevap vereceğiz. Live Photo özelliğine sahip olan cihazlar sahiplerine fotoğraf çekmenin ötesinde bir deneyim sunuyor. Live Photo özelliğiyle kullanıcılar fotoğraflarını çekmeden önce o anın hareketli bir ön izlemesini çekiyorlar. Bu çekilen fotoğraflar IPhone kullanmayanlarla maalesef paylaşılamıyor. Live Photo’ları GIF formatına çevirme işlemi yaparak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bu şekilde görüntüleri istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. (Android ve diğer cihazlarla) Live Photo özelliğinin IPhone 6S ve 6s Plus ve bundan sonra çıkmış güncel IPhone modellerinde kullanılabildiğini unutmayınız.

Live Photo’ları GIF’e Dönüştürme

Apple cihazınızda Live Photo özelliği ile fotoğraf çekebilmek için İOS’un varsayılan kamera uygulamasını açın. Ara yüzde üst kısımda yer alan Live Photo sekmesine tıklayın. Ardından Live Photo özelliği etkinleştiğinde öge sarı renge dönecektir. Daha sonra bu özelliği devre dışı bırakmak isterseniz tekrar aynı sekmeye dokunabilirsiniz. Böylece özellik tekrar kapalı moda geçecektir ve beyaz renge dönecektir. Fotoğraflarınızı Live Photo özelliği ile çekmek isterseniz bu özellik telefonunuzda daha çok depolama alanı kaplar. Çünkü dosyanın boyutu normal fotoğraflardan daha büyüktür.

Lively Uygulamasını Kullanarak Live Photo’ları GIF Formatına Dönüştürme

Lively adlı uygulamayı kullanarak Live Photo’larınızı GIF formatına ücretsiz bir şekilde çevirebilirsiniz. Apple cihazınıza uygulamayı yüklediğiniz anda uygulamada bütün canlı fotoğrafları görebilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir fotoğrafı açtığınızda bu fotoğrafı üç farklı format ile kaydetme imkanınız bulunuyor. Öncelikli olarak Live Photo ile çektiğiniz fotoğrafları GIF formatına çevirebiliyorsunuz. Bu format ile elde ettiğiniz dosyalar 4-5 MB gibi küçük bir boyutta sahip oluyor. Uygulamanın 2.99 dolar olan fiyatını ödeyerek ücretli moda geçmez iseniz dönüştürdüğünüz GIF dosyasında uygulamanın ismi çıkıyor. Ücretli kısımda ise boyut düzenleme, yürütme seçeneği, hız düzenleme gibi özellikler bulunuyor.

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayınız.

Bu yazımızda sizlere Live Photo’ları GIF formatına çevirme işleminden bahsettik.

Yorumlar