LinkedIn Yeni Araçlar Getirdi

LinkedIn Yeni Araçlar Getirdi

LinkedIn yeni araçlar geliştirdi. Geliştirilen bu araçlar, içerik üreticileri için çeşitli faydalara sahip olacak. Peki bu araçlar neler?

Günümüzde pek çok sosyal medya mecrası bulunuyor. Bu mecralar arasında Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube gibi sosyal ağlar oldukça popüler olsa da kurumsal alanda kullanılan LinkedIn de önemli bir paya sahip. 2003 yılında kurulan LinkedIn, günümüzde Microsoft’a bağlı bir site. Raporlara göre şirket, 2021 yılında 10 milyar dolar gelir elde ederken net gelir -159.2 milyar dolar olarak açıklandı. 2022 yılı verilerine göre 18.000 çalışanı bulunan şirket, zaman zaman yaptığı güncellemelerle tanınıyor. Bu güncellemelerden birisi de yakın zamanda içerik üreticiler için uygulandı.

LinkedIn Yeni Araçlar ile Kullanıcıları Sevindiriyor

LinkedIn, daha önce Creator Mode adında içerik oluşturucular için yeni bir ürünü duyurmuştu. Ücretsiz bir şekilde kullanılabilen bu özellik, pek çok araç içeriyordu. Şu ana kadar 5.5 milyondan fazla kişinin kullandığı bu araçlar ile ilgili bazı raporları paylaşan Microsoft, özelliği aktif eden hesapların takipçi sayısında yaklaşık %50 artış olduğunu ifade ederken bununla beraber etkileşim oranlarında da %30’luk bir yükselme görüldüğünü belirtti. LinkedIn ekibi, bu bilgilerin yanı sıra yeni araçlardan söz etti.

LinkedIn Yeni Araçlar

Yapılan yeniliklerden birisi içerik uyarıları oldu. Artık takipçiler, bir içerik oluşturucu hesabını takip ederken profilin sağ tarafında bulunan zil butonuna basarak bildirim alabiliyor. Bu durum, içerik üreticisinin etkileşim oranında önemli bir katkı sunuyor. Bir diğer güncelleme hikaye özelliği ile ilgili oldu. Artık bir kullanıcı, hikaye eklerken önerilen sorular ile karşılaşabiliyor olacak. Bu sorulardan birini seçen üye, cevap vererek hikaye yayınlayabilecek.

LinkedIn yeni araçlar arasında geliştirilmiş bireysel gönderi analizi bulunuyor. Aslına bakarsak bu özellik daha öncesinde mevcut idi fakat yeni yapılan güncelleme ile artık özelliği daha detaylı bir şekilde kullanmak mümkün olacak. Yapılan yenilik ile beraber detaylı gönderi analizi, daha fazla ayrıntıya sahip. Bunun dışında yeni içerik oluşturucu analizi ve bülteni öne çıkarma yeniliği de eklendi.